Dneska je sobota, 02.03.2024, svátek má Anežka, venku je 7°C, 28 online
TV 08:12:23

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12608x
Přidáno:
27.03.2002
Autor:
blueFiSh
 

Royksopp - tragikomedie nebo úsměvná show ??? (report)

Opravdu by mě zajímaly názory dalších lidi na tenhle koncert. Já sám sem se musel usmívat nad koncertním pojetím těchto severských hošíků a chvílemi sem si připadal jako někdy před osmi-devíti roky na těch poloamatérských koncertech v malých klubech, kde se pod taktovkou sekvencérů představovala uskupení elektronické hudby.

Nečekal sem od tohoto koncertu vůbec nic speciálního, takže mě ani nepřekvapilo, když se objevili jen dva "majitelé" Royksopp bez jakékoliv podpory živých muzikantů. Obrazovky počítačů se rozzářily v šeru, takže skupina byla kompletní:) A show mohlo začít.

A proč nezačít rovnou hitem, jméno Vám bohužel neřeknu, ale kdyby jste to slyšeli, tak zajisté řeknete: "jó, to znám". Ale znělo to jaksi jinak, řekl bych ploše, aranže na desce je rozhodně povedenější. No a takhle dál a dál. Občas se na podiu objevil dokonce i živý basák, ale nějak se nemohl prosadit proti silnému protivníkovi, sekvencéru. No a chlapci z norska se vesele /alespoň pro mě / předváděli u svých nástrojů, klávesy a pady, výstupy byly ale dost potlačené, aby to moc nerušilo přesnost elektronického playbacku. V několika skladbách si dokonce i sami zazpívali, mohutně podporováni vokodérem.

A ještě jednou se vrátím ke koncertním aranžím, protože koncert byl opravdu dost různorodý. Jednou to připomínalo Underworld, pak zas skoro Aphex Twina, jedna skladba byla digweedovsky našláplá, pak zaznělo elektro ve stylu 80's, aranže jak od Jimi Tenora a nevynechám ani lehký EBM styl. Stejně sem určitě něco nezmínil, bylo to prostě rozmanitý.

Lidí v Roxy bylo tak akorát, kupodivu ne moc vedro a většina odešla hned po koncertu.

A co říct tedy na závěr. Když to srovnám s tím výletem na Kokořín, tak… se po delší době objevil zajímavý koncert v prostorách Roxy. A pokud ste tam nebyli, tak zas tolik nezoufejte a klidně si poslechněte jejich prvotinu doma, hudební kvality tam asi nejdete mnohem víc než bylo předvedeno na koncertu. A pokud si teď náhodou myslíte, že se mi ten koncert ani trochu nelíbil, tak se mýlíte, jen to bude chtít trochu vypilovat a příště vzít s sebou nějaký živý nástroje.


Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest :)
guest RE: Já...
guest RE: RE: Hudebně dospět10/10
acidofil RE: Hudebně dospět
Bug Hudebně dospět
James ...
tuncar okay2/10
Marča Já...
stool nelituju
dustman reakce
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (10)


příbuzné odkazy
Royksopptexty