Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 18°C, 58 online
TV 09:07:10

informace o recenzi

Styl
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12656x
Přidáno:
24.10.2001
Autor:
blueFiSh
 

Prouza - Akropole 18.10.2001 (report)

prouza

prouza

V reklamě to avizovali jako návrat legendy po 8 letech, jeden by ani neřek, že je to už taková doba, co hráli třeba v Repré. No v každým případě, hned co sem se asi před měsícem dozvěděl, že by se opět měli objevit v Praze, sem ani na minutu neváhal s rozhodováním a hned sem to zahrnul do svých večerních plánů.

A teď tedy jaký to bylo. Ze začátku bylo v Akropoli dost málo lidí, což mi samozřejmě vůbec nevadilo, ale pomalu se trousili další a další fandové a znalci. Byl sem zkouknout i předkapelu Hemp for victory, zněla docela dobře, hráli tak 45 minut, ale nechtěl sem si kazit zážitek a tak sem sál posléze rychle opustil, takže snad někdy příště.

Samotná Prouza nastoupila asi ve 20.40, potemnělý sál, jeden laser, všude mlha a do toho všeho říznej zvuk kytar a čitelnej hlas ve skladbě "Všechno jen jako". Ale nic nebylo jen jako, opravdu tam stála Prouza v pětičlenný sestavě a hrála a hrála…. V Akropoli se mi ještě snad nestalo, aby to bylo špatně nazvučený, celkový zvuk byl vyváženě rozdělen na jednotlivé nástroje a zpěv, takže paráda.

Zahráli převážně věci z první desky, je několik málo vyjímek se vztahovalo k druhé. Co sem stačil rozpoznat, tak zahráli skladby Láďova nuda, Na venku, Čelem vzad, Všechno jen jako, Jé, Schválně, Najednou, ale je dost možný, že si na všechny už nepamatuju. Asi po hodině hraní chlapci rychle utekli do zákulisí, ale to lidem nemohlo samozřejmě stačit, takže se hnedle objevili zpět. Bohužel se ale projevilo to, že mají na svém kontě jen dvě desky, nebo možná dlouho nenacvičovali další, novější skladby, takže přídavek se skládal pro velký ohlas opět ze "Všechno jen jako" a pak něčeho nového, co sem doposud neslyšel. Že by tahle novinka dávala možnost další desky nebo to byla jen starší nevydaná věc, na to si budeme muset asi počkat nebo se nechat překvapit.

No a pak bylo už nějak před desátou, takže i kdyby chtěla Prouza hrát další věci, tak by stejně nemohla, ale takhle to prostě v Akropoli chodí. Rozhodně to byl opravdu dobrý návrat, který možná málokdo čekal, já tedy určitě ne. Třeba se zase po pár letech ukáží v Praze.

Já sem si po koncertu šel ještě "odpočinout" do divadelního baru, kde po koncertu nebyla skoro ani noha, což je divný, ale asi nemají příznivci frýdku-místku cit pro pohodovej jazzy house.


Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny