Dneska je úterý, 06.06.2023, svátek má Norbert, venku je 18°C, 237 online
TV 14:30:52

informace o recenzi

Styl
Rok
2003
Label
Warner Brothers
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[7]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
26804x
Přidáno:
27.05.2003
Autor:
necrofil
 

Original Soundtrack - The Matrix Reloaded

obal
22.5. měl v našich kinech premiéru jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku a to pokračování kultovního snímku Matrix. Společně s filmem Matrix 2 : Reloaded přichází na trh i počítačová hra Enter The Matrix, ke které vytvořil hudbu Chris Vrenna (Nine Inch Nails) a hlavně také originální filmový soundtrack (OST).

Soundtrack se skládá ze dvou CDs, s tím že první cd obsahuje směsici převážně nových skladeb od více či méně známých interpretů a druhé cd je zaplněno originální hudbou stvořenou přímo pro Matrix. Po excelentním soundtracku k prvnímu dílu matrixu se netrpělivě čekalo nejen na film ale především také na to s čím producenti přijdou tentokrát a které interprety se jím podaří na soundtrack vmasírovat. Ovšem jak se zdá překonat kvality prvního soundtracku obsahující skladby od interpretů jako Ministry, Prodigy nebo Meat Beat Manifesto není věc jednoduchá, a pokud producenti v oblasti vybírání interpretů předvedou to co předvedli pak je to věc naprosto nereálná.

Už úvod alba je více než nešťastný, umístit naprosto nevýraznou instrumentálku "Session" od Linkin Park na úvod jednoho z nejočekánějších soundtracků poslední doby je přecejen značně tragické řešení. Další skladbou je track od amerického antichrista a reverenda Marilyna Mansona, která sice hudebně nepřináší naprosto nic nového či zajímavého, nicméňe název skladby "This Is The New Shit" alespoň napovídá o kvalitě celého soundtracku a vysvětluje že velká část alba je sice nová ale je to prostě shit. Třetí kousek je jedno z mála světlých míst celého OST a zároveň zřejmě jeho nejlepší skladba, je jím titulní song "Reloaded" od Roba Zombieho se kterým mu svou bezchybnou elektronikou a unikátními zvukovými kolážemi pomáhal Charlie Clouser (Nine Inch Nails). Další v pořadí je k Matrixu atmosféricky ladící instrumentální skladba "Furious Angel" od Roba Dougana, která ukončuje první část soundtracku, která se dá ještě poslouchat. Poté totiž máte nemilou možnost poslechu jádra celého soundtracku, které je složené ze sedmi songů, u kterých jak se zdá se producenti předháněli v tom, kdo z nich soundtrack zprasí nejvíce.Tuto tragickou část otvírají Deftones se svojí vlažnou až uspávací skladbou "Lucky You". Následuje instrumentální skladba "The Passportal" od Team Sleep, která je naštěstí natolik krátká a nevýrazná že si ji ani nevšimnete. Sedmou skladbu obstarávají P.O.D., kteří by se bez nadsázky dali označit jako dokonalý příklad celkového úpadku hudební kvality posledních let vůbec, jejich song Sleeping Awake jejich špatnou pověst dokonale potvrzuje a nutí vás tak co nejrychleji skipnout na další track v pořadí. Když už si začínáte myslet, že horší už to být nemůže, excelentním způsobem vás v omyl uvedou naprosto neznámí Unloco se svým příšerným výtvorem "Bruises", který připomíná dílo nasraných náctiletých amatérů, kteří se sešli v garáži kde si vylili své pochopitelné osobní neúspěchy. Další skladbou je "Calm Like A Bomb" od téměř legendárních Rage Against The Machine, nicméně pokud věříte v rovnici "dobrá skupina = dobrý song", pak budete nejspíš maximálně zklamáni, tento kousek se tváří jako jednoznačný odpad z dílny dnes již neexistujících Rage. Dvojice instrumentálních skladeb která uzavírá tuto tragickou část soundtracku je víceméně nudná záležitost v podání Paula Oakenfolda se skladbou "Dread Rock" a "Zion" od Fluke. V obou případech se jedná o taneční instrumentálky, které nejsou schopny zaujmout naprosto ničím a jen vás tak dokonale ujišťují o zoufalosti celého soundtracku. První cd soundtracku uzavírají Dave Matthews Band svým songem "When The World Ends"v remixu Oakenfolda, který je spolu s dříve zmíněným "Reloaded" jediný track který se zde dá označit za opravdu kvalitní. Bohužel už ho stejně nejspíš nebudete vnímat v okamžiku kdy po vyslechnutí předchozího bezceného odpadu vzdáváte veškeré naděje na poslech alespoň nějaké dobré písničky, ve chvíli kdy už jste nudou usnuli nebo nasraní rozmačkali matrix cd a rozbili váš audio system.

Druhé cd skládající se většinou z originální orchestrální hudby zkomponované přímo pro Matrix:Reloaded od amerického skladatele Dona Davise je svou kvalitou mnohem výše než CD_1. O první dvě skladby "Maintitle" a "Trinity Dream" se postaral sám Don Davis a jeho symfonický orchestr. Další kousek představuje minutovou instrumentálku "Teahouse" od Juno Reactor, kterým s performací taiko drums pomohli mistři ve svém oboru Gocoo. Čtvrtý song představuje opět v celkem dobré formě Roba Dougana skladbou "Chateau", která je stejně jako song na prvním cd "furious Angel" poměrně zdařilá instrumentální skladba opírající se především o smyčce a elektroniku. Další dvě skladby se dají lehce označit za jednoznačný highlitght celého soundtracku, sou jimi dokonalé instrumentální skladby Dona Davise a jeho orchestru, kterému více než výrazně pomohli legendární Juno Reactor. V obou případech, jak v tracku "Mona Lisa" tak v šesté "Burly Brawl" se jedná o naprosto bezchybný mix symfonického orchestru a elektronického umění Juno Reactor. O uzavření celého soundtracku se postaral opět Don Davis svým 18ti minutovým opusem "matrix reloaded" Suite, který alespoň částečně dává zapomenout na naprosto katastrofální úroveň kvality prvního cd a snad tak zabraňuje případným sebevraždám fatálních Matrix fanoušků, kteří se těšili na povedený soundtrack.

O povedeném soundtracku se tedy logicky rozhodně mluvit nedá, nicméně pokud jste fanoušky orchsetrální hudby tak si alespoň užijete druhé cd, které zde slouží jako imaginární náplast na velmi hluboké tržné rány způsobené diskem prvním.

tracklitst CD1:
 1. Linkin Park - Session
 2. Marilyn Manson - This Is the New Shit
 3. Rob Zombie - Reload
 4. Rob Dougan - Furious Angels
 5. Deftones - Lucky You
 6. Team Sleep - The Passportal
 7. P.O.D. - Sleeping Awake
 8. Unloco - Bruises
 9. Rage Against the Machine - Calm Like a Bomb
 10. Oakenfold - Dread Rock
 11. Fluke - Zion
 12. Dave Matthews Band - When the World Ends (Oakenfold Remix)

tracklitst CD2:
 1. Don Davis - Maintitle
 2. Don Davis - Trinity Dream
 3. Juno Reactor Featuring Gocoo - Teahouse
 4. Rob Dougan - Chateau
 5. Juno Reactor & Don Davis - Mona Lisa
 6. Juno Reactor Vs Don Davis - Burly Brawl
 7. Don Davis - "matrix Reloaded" Suite

Podrobná recenze na film Matrix Reloaded


Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Co je svou kvalitou horší?Celkem 257 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest P.O.D.
guest Neo10/10
guest RE: eeeeeeeee
guest Neo10/10
guest eeeeeeeee
guest xbubli10/10
Luke Libi se mi to8/10
guest čurák1/10
guest Neo10/10
guest neo10/10
sacrilegious debilní recenzent
skadi RE: ale fuj
guest haha
guest none
guest docela to jde
Mr_MeNy je to na dilinu
Freeman !
guest Texty a druhý cedko . . .
p703 SEX
dan Jo jo
Cryspy Je to nahovno
guest adka
Dvojta supper
Kopal Hnus Matrix
shibbi Nic moc...:-(
ReloadMan A jejeje
ReloadMan A jejeje
guest fuck off P.O.D. a blinkink park
Looysz Pravda
pppssshhh RE: .....
pppssshhh P.O.D.
Rodrigo SOUNDTRACK SHIT MATRIX
Anny RE: RE: ale fuj
Anny RE: Chybi texty
Anny RE: .....
Chicken .....
guest RE: ale fuj
guest recenze na ...
Maggot RE: Chybi texty
Dave kecy
Baruska Chybi texty
Pavlina Soundtrack+Film=BOMBA!!!
Twiggynka Manson
Disorder Juno a Oakenfold
AnalCunt Fluke
AnalCunt RE: bez nazvu
Maggot ale fuj
FLOOR_KILLER RE: zastance Oakenfolda ;-)
acidofil RE: bez nazvu
FLOOR_KILLER bez nazvu
acidofil zastance Oakenfolda ;-)
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (51)