Dneska je středa, 22.05.2024, svátek má Emil, venku je 16°C, 154 online
TV 01:26:42

informace o recenzi

Styl
Rok
2003
Label
X productions/Zee Prime
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12268x
Přidáno:
04.02.2006
Autor:
svexa
 

Naše Věc - Hořký menu

obal

Milí brňáci, vaše národní divadlo se s tím pražským nemůže poměřovat, mluvíte podivnou hatmatilkou a to pivo…! Ale v oblasti hiphopu rozhodně moravská metropole snese porovnání s Prahou, se kterou společně ční o dvě třídy výš nad zbytkem republiky. Hořký menu od Naší Věci to jen potvrzuje. Rozhodně se jedná o velmi vydařenou desku, i když se při jejím poslechu nemůžu zbavit pocitu, že tomu ještě něco chybí.

Intro, stejně jako všechny ostatní instrumentálky, je hodně vydařené a hlavně zbavené obvyklého slovního doprovodu, v němž nám kapely sdělují, že si musíme sednout na zadek, protože oni jsou tady. V tracku Jménem republiky se MC’s strefují do zákonu zakazujícího propagaci drog v textech písní a do celé politické scény vůbec. V Síle prožitku slyšíme „Ne, já nejsem z těch, co sdělují si prázdný fráze…,“ přestože pár omletých frází nás praští do uší. Tím Naše Věc naznačuje, že textová stránka se belhá daleko za instrumentální. Všichni dýdžejové odvedli výbornou práci. Obzvlášť díky nim Hořký menu nesplývá s českým průměrem. Korály jsou až příliš líbivé, text slabý, navíc spojení „smečuju slovama“ je v hiphopové subkultuře tak provařené, že jeho další použití by se mělo trestat nepodmíněným odnětím mikrofonu na deset let. Albová verze Fáze zrození zní daleko méně zajímavě než ta, kterou známe z Lyrik derby, i tak ovšem splňuje kritérium vrcholného rapu.

Naše Věc pro mne vždy byla obyčejná kapela bez nápadu, která mě asi těžko někdy něčím překvapí. Hořký menu mě opravdu nepřekvapilo, ale přímo mi vpálilo kopanec mezi oči. Chlapci za gramofony jsou zcela bezchybní, stejně tak uklidňující ženský hlas v Zahalena v barovým dýmu a Virtual soul waste (těžko uvěřit, že to není Björk). Posunutý hodnoty, Pro nedrsňáky, To co jsme není snem a Jméno writera jsou naprostá špička, hra se slovy v první jmenované odrovná i otrlé jedince. Ovšem abych jen nechválil: Být a rým nemá s kvalitní produkcí nic společného, leckterá začínající crew by ho hodila do koše.

Celkově musí každý fanoušek desku ohodnotit pozitivně. Nedostatky se sice dají bez potíží najít, hodnocení osmičkou si však deska zaslouží. „Brno hardcore!“

tracklist:
 1. Intro
 2. Jménem republiky f. Tafrob
 3. Síla prožitku
 4. Na férovku f. DJ Nneser
 5. Korály
 6. Pro nedrsňáky
 7. Posunutý hodnoty f. Janek, Kolpa
 8. Zahalena v barovým dýmu
 9. Bez nadsázky
 10. Fáze zrození
 11. Tisícdvěstědeset f. Illuzionists
 12. Na cestě
 13. Virtual soul waste f. Pawlee
 14. To co jsme není snem rmx
 15. Být a rým f. El Mariz
 16. Modrá's
 17. Jméno writera

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest sorry překlik :)10/10
guest tak mě k tomu napadá9/10
guest Alba...
admi nase vec10/10
herrspiegelmann RE: RE: RE: Brno
AnalCunt RE: RE: Brno
Judge_Dredd RE: Brno
svexa RE: Brno
acidofil prazak?
guest nakládačka
herrspiegelmann Brno
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (11)