Dneska je pondělí, 05.06.2023, svátek má Dobroslav, venku je 16°C, 112 online
TV 15:33:52

informace o recenzi

Styl
Rok
1994
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[7]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
16496x
Přidáno:
23.03.2004
Autor:
bod00mer
 

Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas

De Mysteriis Dom Sathanas je mezníkem v norweign old school blackmetalu a já mám tu čest vám ho představit Smrtelný hlas Attily vytahuje mrtvé z hrobu, rychlé bicí Hellhammera je dostanou do chorobné křeče a vrah Count Grishnackh je již čeká s otevřenou náručí, ale na někoho jsem zapomněl, tím někým je snad nejznámější člen mayhem Euronymous, zakládající člen a kytarista, s kterým to neskončí nejlépe.Možná by se neškodilo připomenout historii do tohoto alba té nejtemnější a nejvražednější kapely, co kdy spatřila světlo(jestli vůbec ;-)).

1983 - Mayhem se sešli. Euronymous hraje kytary, Necrobutcher basu, Manheim bicí. Název kapely si vzali ze skladby "Mayhem with Mercy" od Venom.
1985 - První živá show,
1986 - První demo "Pure Fucking Armageddon" je vydáno. Messiah se později připojí jako chvilkový zpěvák. Ale skoro hned kapelu zase opustí. Později se na post zpěváka dostane Maniac.
1987 - Vydáno demo deathcrush. Manheim a Maniac opouští mayhem. Torben (bicí) and Kittil (vokály) se z kapely Vomit připojí k Mayhem, ale odejdou chvíli po tom.
1988 - V létě se připojí Death jako zpěvák, kterého po chvíli následuje Hellhammer.
1990 - Freezing Moon a Carnage jsou nahrány pro CBR Compilation.
1991 - Dead v dubnu spáchá sebevraždu(nejspíš). Necrobutcher opouští kapelu. Occultus se připojí k Mayhem jako basák/zpěvák, ale brzy odchází
1993 - Práce na "De Mysteriis Dom Sathanas". Attila Csihar se stal zpěvákem, Count Grishnackh chytil basu.
"Live In Leipzig" je dokončeno a věnováno Deadovi. Euronymous je zavražděn Count Grishnackhem.
1994 - "De Mysteriis Dom Sathanas" je konečně vydán a věnom Euronymousovi.

Album tvoří 8 skladeb, někomu by se mohlo zdát ,že jsou všechny stejné. Je pravda, že jsi jsou hodně podobné, ale musí se přihlížet na dobu Mayhem a na počet kapel, kterých v té době nejspíše moc nebylo. Žánr black metal vlastně založili Venom, kteří se momentálním posluchačům nemusí jevit jako black metal, ale spíše jako heavy, poté nebyl nikdo kdo by udělal takovou revoluci jako mayhem, black metal dostali do syrových a tvrdých severských vod, následovali je kapely jako Darkthrone, či satyricon. Téměř všechny kapely se od původního stylu odklonily, některé se k němu vrátili a některé stále kráčejí mílovými kroky pryč.. Darkthrone jsou jediná kapela o které vím, že od svých začátků nezměnila skoro vůbec styl, ale on tento styl hudby po dvou albech trochu omrzí a není potřeba se v něm pižlat dále.

Mayhem si udělali ostudu, když po De Mysteriis Dom Sathanas vydali experimentální The grand declaration of war a současně změnili název na The true mayhem. Album bylo neuvěřitelně experimentální a s starými "primitivními" mayhem nemělo nic společněho. Staří fanoušci se odvrátili a album si našlo nové. Snad hýblo se v maniacovi(momentální zpěvák) svědomí a rozhodl se chybu napravit, tak nedávno mayhem dodělali Chimeru, což je velice dobré black metalové album, sice z trochu novější školy, ale určitě neurazí.

Popsat De Mysteriis Dom Sathanas moc dobře nejde, celé je to jako jeden celek, který kdyby kousek ztrail ,tak by také ztratil kus severského chladu, který dodnes žádná kapela nepřekonala, záhadou ovšem je, co to tvoří. Jednoduché euronymousovi kytarové riffy, které tvoří dokonalou kulisu? Smršť hellhamerových bicích? Či Atillův hlas, nebo morbidní historie mayhem? Je velice těžké takovéto dílo správně obodovat, je to klasika, co tento styl stvořila, ale najde v tom zalíbení odanný fanoušek Cradle of Filth??
Teď mě ukamenujte :)

tracklist:
  1. Funeral Fog
  2. Freezing Moon
  3. Cursed In Eternity
  4. Pagan Fears
  5. Life Eternal
  6. From The Dark Past
  7. Buried By Time And Dust
  8. De Mysteriis Dom Sathanas

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Recenze Mayhem-DMDS
guest F.O.A.D
guest Recenze10/10
guest RE: Smrt vám
guest Dagon10/10
guest Dagon2/10
guest AAAAA
shagrad RE: Smrt vám
guest Smrt vám1/10
Lucifuge.69 Mayhem
guest RE: SUX
Necrogeddon De mysteriis...10/10
fred foor4/10
Drachmonius THE TRUTH
guest ....
guest RE: SUX
EEE SUX
Ragnar Burzum10/10
guest RE: perlicka
Lord_Wind nejlepší metalové album všech dob....
Docent Vy mrdky
brdy !!!!!!!!!!!!!
AnalCunt sem nevedel
bod00mer blabla
AnalCunt re:perlicka
AnalCunt perlicka
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (26)


příbuzné odkazy
Mayhemtexty