Dneska je středa, 12.06.2024, svátek má Antonie, venku je 19°C, 168 online
TV 16:32:13

informace o recenzi

Styl
Rok
2004
Label
Nothing
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[40]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
28918x
Přidáno:
28.09.2004
Autor:
necrofil
 

Marilyn Manson - Lest We Forget - (Best Of)

cover

cover

Mnoho umělců hudebního průmyslu to ve své kariéře “dotáhlo” do fáze, kdy už prakticky nemají co nabídnout, nejsou schopni přijít s ničím novým a tak melou s posledního a snaží se ještě vydělat nějaký ten dolar vydáním výběru svých největších hitů. Přesně v této fázi se momentálně nachází i americký antichrist Marilyn Manson. Sice postupný, nicméně poslední dobou značně fatální pokles kvalit jeho alb Mansona donutil zalovit ve svém hudebním archívu a vyhrabat z něj své nejprofláklejší songy, které nyní vydává na kolekci zvané Lest We Forget – The Best Of. O tom, že by bylo mnohem příhodnější album nazvat Let’s Forget – The Worst Of si můžete přečíst níže.

Již při pohledu na tracklist je jednoznačně vidět, že se jedná o klasické a tím pádem také naprosto zbytečné “bestofko”. Ty se vyznačují tím, že se na výběru zásadně neobjevují nejlepší skladby, nýbrž komerčně nejůspěšnější a médii nejvíce provařené kousky. Celá kolekce je pak často “obohacena” o nějaký ten průměrný nikdy nevydaný pokus, který by měl přinutit ke koupi i fanoušky, kteří už všechny alba vlastní. O podobný “unikátní_raritní_jedinečný_nikdy_nevydaný tm” song nás neochudil ani Manson. Je jím coververze letitého hitu Personal Jesus od Depeche Mode. Nemám nic proti coverům pokud jsou dobré, originální a interpret se alespoň snaží vnést do své verze trochu inovace a své hudební osobnosti. Jestliže se ale jedná o ubohou kopii, která zní téměř identicky jako originál pouze s mansonem na vokálech a trochou toho hluku navíc, pak to jen dokazuje zoufalost umělce a jeho hudební nemohoucnost. Nejen že Gahanův hlas zní mnohonásobně lépe, ale dokonce i přestože je původní song téměř 15 let starý, tak převyšuje Mansonovu verzi i sonicky a zdá se, že cover byl opravdu splácnut během jednoho odpoledne, když Mansonovi zrovna došel jeho oblíbený kokain.

Očekávaný bonus a slibovaná třešnička na dortu, kterou jako jedinou ještě mm fans neslyšeli se tedy nepovedla. Naneštěstí většiny natěšených MM „so fucking goth“ fans ale zbytek obsahu kolekce nedopadl o mnoho lépe. Celé album startuje The Love Song z rádoby satanisticky pojatého alba Holy Wood (In The Shadow of The Valley of Death), což je rozhodně počin řadící se do kategorie Mansonových omylů. I ostatní skladby reprezentující Holy Wood jsou na tom podobně. Nic proti Holy Woodu, není to sice bůhvíjak úžasné album, ale kousky jako Target Audience,Coma Black nebo King Kill 33 považuju za velmi povedené, ničeho podobného se zde ovšem nedočkáte. Namísto toho zde máte odpadní materiál v podobě The Fight Song nebo Disposable Teens.

Manson uzivajici si poklidneho rodineho zivota<br alt=

Manson uzivajici si poklidneho rodineho zivota

" />

Zlaté jsou ale odpadní materiály z Holy Woodu v porovnání se 3 zástupci kolekce sraček, kterou někteří nazývají albem The Golden Age Of Grotesque. mObscene a This is The New Shit zde rozhodně nedělají ostudu jednoznačně nejhoršímu albu Masonovi kariéry a jedná se bez diskuze o nejhorší 2 skladby celého Lest We Forget. Třetí (s)AINT byla na TGAOG pravděpodobně nejlepší skladbou, takže se zde nejedná až o takovou tragédii. Z téže éry také pochází další cover verze veteránů Soft Cell Tainted Love, která vyšla na soundtracku k Not Another Teen Movie. Už název filmu o lecčem svědčí, nicméně skladba není tak tragická jako předchozí 2, na druhou stranu si nelze nevzpomenout na neskutečně příšerný videoklip, který celkový dojem opět shazuje do hlubin nejzoufalejších MM výtvorů. Těžko spekulovat proč bylo Golden Age až TAK katastrofální, možná s tím bude mít co dočinění odchod dlouholetého člena skupiny, basáka a především tvůrce obrovského procenta Masonovi hudby v minulosti Twiggyho Ramireze. Tomu naštěstí včas došlo kam Manson směřuje a raději přešel k potenciálnějšímu projektu A Perect Circle vypomoci s prací na albu Thirteenth Step.

Další na řadě je směšné album Mechanical Animals, které podle mě rázně odstartovalo Mansonův hudební downfall a propad do sfér komerce, hudební průměrnosti až podprůměrnosti a zaměření se především na svou image. Ne že by dřív byl nějak extrémně revoluční, totálně originální megatalent, ale přece jen mám pocit, že právě Mechanical Animals započalo zbytek jeho smutné kariéry. Album je zde zastoupeno dvěma songy The Dope Show a Rock Is Dead, který se do podvědomí většiny lidí zapsal především svou existencí na soundtracku k Matrixu. Oba songy představují řekl bych Mansonův průměr. Výběr je to opět velmi povrchní a jednoduchý. Přestože Mechanical Animals opravdu nemá moc co nabídnout, rozhodně bych preferoval spíše skladby typu Great Big White World nebo Coma White. Manson se ale nad výběrem nejspíš ani moc nezamyslel nebo ho za něj pravděpodobně provedl nějaký kolemjdoucí manager, který suše vybral singly a řídil se heslem „hardcore fanoušci si to koupí tak jako tak a ostatním to je stejně jedno“.

Abych jenom nekritizoval, teď se dostáváme do té pozitivnější části recenze. Do doby, kdy Manson ještě měl co nabídnout, do doby kdy se chytře (až vypočítavě) pohyboval ve společnosti talentovaného producentského týmu Trenta Reznora & Company, do doby kdy se ještě nechoval jak naprosto totální hovado a nedělal ze sebe mediálního šaška, do doby kdy když vydal album tak se jednalo o něco, co bylo radost poslouchat, do doby kdy vyšel Antichrist Superstar, masonovo bez jakýchkoliv zbytečných debat nejlepší album. To je zde zastoupeno třemi výbornými songy. Velmi zvláštní atmosféru evokující Tourniquet, jednoznačná klasika a pravděpodobně Mansonův nejvýznamnější song z mnoha hledisek Beautiful People a nekompromisní nářez The Reflecting God. Ještě si přesně pamatuju jak jsem v ’96 kdy album vyšlo, byl právě z tohoto songu při prvním poslechu poměrně dost odvázanej. To jsem ještě netušil, že to bude jeho poslední opravdu kvalitní album a že v následující dekádě předvede to co předvedl. Celé album potom uzavírá univerzální Mansonova hymna Irresponsible Hate Anthem.

Zvrhlé a úchylné album Smells Like Children zde reprezentuje pouze další cover, konkrétně Sweet Dreams (Are Made Of This) původně stvořen dalšími z veteránů Eurytmics. Cover je na rozdíl od těch předešlých velmi povedený a jedná se o song, který Mansonovi v začátcích kariéry hodně pomohl. Nicméně fakt, že na výběru toho nejlepšího se objeví hned 3 covery asi nepotřebuje další komentář.

$$$$$$$$$$$$$$<br alt=

$$$$$$$$$$$$$$

" />

Posledním ze zde zastoupených alb, je Portrait Of An American Family. Album s neskutečně dokonalým obalem. Především pak ale album, kde Manson poprvé spojil síly s Trentem Reznorem, který album produkoval a vůbec celkově v podstatě vyhrabal Mansona z garáže kde si hrál na rockera a přenesl ho do sfér reálného showbussinessu a zajistil mu dostatek mediální pozornosti. Poskytl mu své nothing studio, svůj hudební tým čítající takové kapacity jako Alan Moulder (Smashing Pumpkins,A Perfect Circle etc.), Dave „Rave“ Ogilive (Skinny Puppy), Chris Vrenna, Danny Lohner a další. Bral ho na turné jako předskokana svých Nine Inch Nails a především mu alba vydal na svém labelu Nothing Records. Stručně řečeno stvořil ikonu Marilyn Manson, která by si jinak dodnes hrála na rockera někde v garáži. Obě skladby zde nabízené Lunchbox i Get Your Gunn bych zařadil do lepšího průměru a ocenil bych především skutečnost, že si Manson ještě na nic nehrál a bral svou kariéru i poměrně s humorem, což je na skladbách z Portraitu dokonale vidět viz. např. dokonalost My, Monkey.

Finální perlička, kterou jsem si nechal na konec, je spolupráce se Sneaker Pimps, která vyůstila v lahůdkovou skladbu Long Hard Road Out Of Hell, která se objevila na výborném soundtracku ke Spawnovi. Zároveň se jedná o jakousi titulní skladbu k Mansonově stejnojmenné autobiografické knize, která se sice může pochlubit úvodem napsaným Davidem Lynchem, také ale pěknou snůškou smyšlených nesmyslů.

Album lze koupit také jako deluxe edition, která obsahuje sbírku Mansonových videoklipů, z nichž některé jsou poměrně zdařilé, většina ale opět upadá do průměru viz. Tainted Love, Rock Is Dead nebo The Fight Song. Jak jsem se již zmínil na začátku a jak bystřejší pochopí z recenze, Lest We Forget je počin, který je absolutně zbytečný a důvod jeho existence je jednoduchý a velmi okatý pokus o vytěžení nějakého cashe z kapes kolemjdoucích. Kteří snad ale pochopí, že tohle opravdu nemá smysl kupovat. Několik dobrých songů se na něm sice najde, ale to rozhodně není to co bych od výběru očekával. Fanoušci mají všechna alba stejně ohraná a kupovat si kolekci náhodně vybraných songů poskládaných namátkově vedle sebe rozhodně nemají zapotřebí. Lidi co Mansonovu tvorbu tolik neznají by si měli raději pořídit Antichrist Superstar, což je vlastně takové Mansonovo předčasné bestofko. Manson se tak pravděpodobně nikdy nezbaví své nálepky „komerčně platná a imagem zajímavá, nicméně hudebně naprosto neoriginální a hodně, HODNĚ slabá kopie Nine Inch Nails“

Kam Mansonova kariéra bude směřovat dál je už teď velmi pravděpodobné. Buď to zabalí a tuto kolekci jako mnozí interpreti před ním pasuje na svůj Epitaph. Nebo se nejspíš bude ubírat dál cestou bahna trapnosti a hudební zoufalosti. Vše tomu nasvědčuje, původní členové toho mají už dost a odcházejí. Kromě výše zmiňovaného Ramireze došla naposledy také trpělivost kytaristovi John 5, který se raději odebral na sólovou dráhu a nedávno vydal relativně ok instrumentální album Vertigo. Na jejich místo pak přijde diskofilní švéd Tim Skold, který si libuje v totálním mrvením veškeré hudby na které se podílí, což před Mansonem okusili i KMFDM. Hudební výsledek tomu pak také náležitě odpovídá.

Tracklist CD:
 1. The Love Song
 2. Personal Jesus
 3. mOBSCENE
 4. The Fight Song
 5. Tainted Love
 6. The Dope Show
 7. This Is The New Shit
 8. Disposable Teens
 9. Sweet Dreams (Are Made Of This)
 10. Lunchbox
 11. Tourniquet
 12. Rock Is Dead
 13. Get Your Gunn
 14. The Nobodies
 15. Long Hard Road Out Of Hell
 16. The Beautiful People
 17. The Reflecting God
 18. (s)AINT
 19. Irresponsible Hate Anthem
Tracklist DVD:
 1. Personal Jesus (Video)
 2. (s)AINT (Video)
 3. mOBSCENE (Video)
 4. This Is The New Shit (Video)
 5. Disposable Teens (Video)
 6. The Fight Song (Video)
 7. The Nobodies (Video)
 8. Autopsy (Video)
 9. The Dope Show (Video)
 10. Don't Like The Drugs (Video)
 11. Rock Is Dead (Video)
 12. Coma White (Video)
 13. Long Hard Road Out Of Hell (Video)
 14. Beautiful People (Video)
 15. Tourniquet (Video)
 16. Man That You Fear (Video)
 17. Cryptorchid (Video)
 18. Sweet Dreams (Are Made Of These) (Video)
 19. Dopehat (Video)
 20. Lunchbox (Video)
 21. Get Your Gunn (Video)

  1. Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

   TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Od kdy znáte\posloucháte hudbu Marilyn Manson?Celkem 456 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest guest
guest no to mě podrž1/10
guest RE: MARILYN MANSON JE NEJLEPŠÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
guest mansonmaniac12:2
Hanzer Manson10/10
guest RE: Jsi se zahrabat
guest Jsi se zahrabat
Adeleid !!!!!!!tip
guest RE: ve zkratce...
guest Marilyn Manson - Ikona či plagiat3/10
guest xcc ...
guest MM10/10
guest This is the new shit10/10
guest teenage???hrabeze?10/10
guest ve zkratce...
guest konečně to někdo vystihl!!!!!!!!
guest Naprosto normální člověk
guest Reakce k " článku " MM ( Leo K )
guest článek
guest RE: marilyn manson
guest RE: HLASUJU PROTI...
guest RE: Autor je piča !!!
guest Autor je piča !!!
guest marilyn manson
guest MARILYN MANSON JE NEJLEPŠÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
guest RE: MM
MARILYN MANSON MM10/10
guest RE: ###LOVE MM###
guest NAZOR NA GAOG
guest RE: RE: Můj názor na Mansona
guest RE: Můj názor na Mansona
MusicGod MM1/10
Papežova prdel 5-1-9 a půl Zralý kokot do sběru10/10
wwwladimir wtf__5/10
m-a-r-i-l-y-n pojd se podívat
Ginger Fish Reakce na recenzi10/10
TT MM and 66610/10
TheArtOfDeath ###LOVE MM###
guest RE: Autor toho článků neví
ElizabethDeath MM
guest premiera MN Revivalu
KaTCHa_3 MM10/10
nykoletta njn, hlupaku je dost.
nykoletta FUCK OFF!!!10/10
masy marilyn mansin je nejlepší na celém světě10/10
MICHALA MANNSON JE BUH
to je jedno kdo MM
Sunny MM
JaJi RE: MM je buh a kdo nesnasi at se de vysrat...
Diablo Autor toho článků neví
Antol29 Manson rulez, autor je kokot!8/10
manson marilyn manson10/10
ester marilyn miláček marilyn
khatkha sahadnoucky
elamira LEST WE FORGET
elamira last we forget10/10
CORBSE MRDAK
MarilynM Fuck off
guest Diskant
M.M. AUTOR TOHOHLE JE ČŮRÁK
numBa DVD10/10
guest mamrd
endlessdark . . .
Riven ,!,
mari mansonova je to profik10/10
Miki + 1994-96 forever
Punky NO COMENT
Punky TO PSAL ASI NĚJAKEJ ČŮRÁK
Miki 1994-96 forever
Kaajulka Marilyn
guest Super
DopeHat RE: Za to,kdo je
DopeHat Manson NENÍ Bůh,je to člověk!
Organiser Cože?10/10
Hugo de Moravia hehe...
scorcher Forever10/10
psyche oou,..
guest COOOL
guest Jak ho vidim já!10/10
guest Můj názor na Mansona10/10
Marilyn Manson is my god KOKOT10/10
gibon proberte se
Benjay ...
guest brouček10/10
Viktor de Sát farka10/10
ExWilax hmm10/10
dlugi MM na hrad
acidofil RE: Pouze názor, but true
Zbysek Pouze názor, but true
Alla.Dumont Za to,kdo je
Freezart hm
L_b JeeeeeZ!"Recenzent" musi beyt poradney k****!
Kokr Nepiš o nečem čemu hovno rozumiš ty blbečku!!!!
Revan Chyba4/10
W 999
guest ::::
master X
guest od me10/10
Tiger MMBEST
Kaky MM
guest RE: Třikrát prokleti slabí, jejichž nejistota z nich činí otroky, neboť budou sloužit a trpět!
kusiks MM
mmaarriillyynn MM je bůh10/10
mmaarriillyynn M.M. je třída
Hugo de Moravia hahahahahahaha
Hugo de Moravia to rockman
rockman nejsračkovatějsí recenze10/10
koppy m.m
guest MM je buh a kdo nesnasi at se de vysrat...
MARILYN MANSON Bůh zvaný M.M.
Otík Nesouhlasím s Autorem. Poněvač je autor Trouba......
zmrd 66610/10
Lin miláček8/10
:) RE: M,m
:) RE: můj nazor
:) :)6/10
kikel mazec10/10
spiritofsatan 110/10
guest RE: Nerecenzuj Mansona kdyz ho nesnasis!!!
guest roz
Dark_Healt můj nazor10/10
nobodies můj názor10/10
PYGO Neser me!
guest Manson je sexy
guest MM
Podpis prosím Jsem fanda MM a krávy MM pasu
Twiggy RE: Jsem fanda MM a krávy MM pasu
Podpis prosím Jsem fanda MM a krávy MM pasu
Vivinka M,m
bubaq *1*
guest Manson je frajer !!!!!!!
Tim6 MM
guest Ree
Twiggy RE: MM je borec
Tim6 MM je borec
twiggy RE: RE: pravda
guest RE: pravda
twiggy pravda
Aardwarque to franca:
zklamaný náhodný čtenář Teenage?!?
Franca Běž do piče ty čuráčku!!! Jistě posloucháš ouzouny atd!!!
guest autor je kokot..
guest RE: pravda pravda
guest tomu debilovi,co psal ten stupidní článek
torzo5 RE: Kam ten svet pada
guest RE: chm
Matej Kam ten svet pada
MANSON je BUH Nerecenzuj Mansona kdyz ho nesnasis!!!
MANSON je BUH Autor je urcite DISKOZMRD
FANATIC of MANSON Autorovi bych ztagoval držku,je to ZMRD
kupinova reakce
Myro NÁHODOU MANSON JE BOŽÍ !!!!!!
emil marilyn a pop metal?
Anti RE: chm
guest chm
DD pravda pravda
m6a6r6a Death Song
The Satanic Army Autor aneb Vymrdaná píča
Sandokan špatná recenze špatné desky
MARILYN SUPER
guest Je to Dobrý
pety JE TO GOOD
DeathGirl Di se zahrabat
Antichrist Ať to zabalí...
Cryspy Necrofile, necrofile
HECT o autorovi
mOBSCENE FUCK !!!!!!!!!
hory šílený
SHABI HLASUJU PROTI...
Mansik Třikrát prokleti slabí, jejichž nejistota z nich činí otroky, neboť budou sloužit a trpět!
Antichrist RE: ach jo :/
AnTiChRiSt SuPeRsTaR RE: ach jo :/
penguin67 ach jo :/
Postal RE: ehm ...
Postal ehm ...
MEDEAF RE: RE: necrofil me nezklamal
Jakub Taky se vyjádřím
Brake RE: Autor je uplny kokot
Lucky ...
Lucky manson uz nemete..
Meinard Tentokrát Korn lepší!!!
FinsMister RE: necrofil me nezklamal
FinsMister RE: necrofil jede
FinsMister RE: Marilyn Hanson:-)
FinsMister RE: POP METAL?
FinsMister RE: autor je debil
FinsMister RE: Autor je uplny kokot
FinsMister body za tuto recenzi???
Ondrash Autor je uplny kokot
AUTOR JE NESEVEPRAVNY KRETEN AUTOR JE NESVEPRAVNY KRETEN
sandokan aj
mm autor je debil
guest POP METAL?
fistfuck Marilyn Hanson:-)
emocuc RE: RE: RE: RE: necrofil me nezklamal
Twiggy Manson
kazzper RE: RE: RE: necrofil me nezklamal
DexterBexter RE: RE: necrofil me nezklamal
necrofil RE: necrofil jede
necrofil RE: Ten člověk je posedlý kritikou,takovej mladej Rejžek
necrofil RE: necrofil me nezklamal
Piper Ten člověk je posedlý kritikou,takovej mladej Rejžek
guest necrofil jede
guest marilyn manson
DexterBexter necrofil me nezklamal
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (205)


příbuzné odkazy
Marilyn Manson - 13.6.2007 – T-Mobile aréna (report)recenze
Marilyn Manson - The Golden Age Of Grotesque (09.03.2003)novinka
Marilyn Mansontexty