Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 20 online
TV 03:21:22

informace o recenzi

Styl
Rok
1996
Label
Apocalyptic Vision
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12701x
Přidáno:
26.12.2001
Autor:
paranoidvoyeur
 

London After Midnight - Psycho Magnet

obal
Z těžkého oparu půlnoci plíží se chmury slabomyslného jedince, který očekává smrt své milé. Ve spánku ji zardousí, aby pak ve světle úplňku zhatil její ostatky a vystavil je na odiv nesmyslnosti tohoto činu. Nabažen tímto rituálem, rychle opouští tento pozemský svět, aby ho nezastihly sluneční paprsky…

Tato americká smečka(Sean Brennan - vokály, Douglas Avery - bicí, perkuse, programování, Michael Areklett - basa, Tamlin - klávesy), se pohybuje v oblasti gotického rocku (řekněme, že je to dosti úzká škatulka) a která navazuje a čerpá z raných počátků post-punkové scény (Bauhaus, Joy Division, The Cure).

Jejich třetí řadové album s názvem ´Psycho Magnet´ je volné pokračování s nenápadnými (nápaditými) elementy ´cizích vlivů´, které budí pocit něčeho víc, než průměrná darkwave kapela (původně jsem zamýšlel o jakési temnější mutaci Depeche Mode a The Cure). Co se týče textů, ani ty nezůstávají v pozadí. Pojednávají o dekadenci lidské sexuality(Psycho Magnet), zprzněné lásce, sebeobětování. To vše v duchu naturalistickém…

Již první skladba(Psycho Magnet), která je opatřená mohutnými klávesovými party a rytmickými spodky bicích je opravdu dráždivá záležitost, která vyvolává mrazení, ale to vlastně celá deska. Následující ´Where Good Girls Go To Die´ je opus,který díky pěveckým výkonům (Sean B.) probouzí zašlou nostalgii.

Poté ´Kiss´, která svým synth-zvukem trochu připomíná, že tato kapela není vázána nějakými pravidly. ´Shatter´ je skutečně skvost tohoto alba. Svou temnou, ale mrazivě čarokrásnou melodickou linkou obnaží podvědomí posluchače již po pár sekundách. Další interesantní záležitostí je ´A Letter To God´, která svou úderností a prudkostí (spolu s Hate) vybočuje z konceptu alba.

Trochu jsem nepochopil remix verze ´Where Good Girls Go To Die´, kde vlastně kromě zkrácené stopáže není rozdílu. To samé platí i o skladbě ´Kiss´(Ra mix).

Že by nedostatek invence? Pochybuji. LAM jí mají dostatek,však o tom taky přesvědčí ve skrytém bonusu(track 99).

Celkové hodnocení alba se odvažuji hodnotit jako silný nadprůměr, i když některé nedostatky tu určitě jsou, ale vzhledem ke kvalitě alba se dají určitě přehlédnout.

V závěru bych chtěl upozornit na fakt, že o této kapele, která si ´troufla´ dělat předskokana The Cure a svou kvalitou předčí (u nás) daleko známější soubory, v Čechách vidu ani slechu. Trochu škoda, nemyslíte?

tracklist:
  1. Psycho Magnet
  2. Where Good Girls Go To Die
  3. Innocence Lost (Intro)
  4. Kiss
  5. Shatter (All My Dead Friends)
  6. The Bondge Sond
  7. A Letter To God
  8. Carry On... Screaming
  9. Theme from the Film Love and Affliction
  10. Hate!
  11. Where Good Girls Go to Die [Edit Mix]
  12. Kiss [Ra Mix]

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
acidofil *****
Hugo de Moravia RE: RE: RE: LAM v Praze?
BlueWolf RE: RE: LAM v Praze?
cib69 RE: LAM v Praze?
Gotik LAM v Praze?
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (5)


příbuzné odkazy
London After Midnighttexty