Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 23 online
TV 02:29:22

informace o recenzi

Styl
Rok
2004
Label
Hed Kandi
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
18526x
Přidáno:
23.03.2005
Autor:
apokalypsa
 

Hed Kandi - Disco Heaven 01.04

obal
Touto recenzí bych rád navázal na předcházející v níž jsem se snažil blíže vysvětlit pojem disco. Chápejte ji, prosím, jako určité pokračování reprezentativního výběru remixovaných písniček v tomto stylu, co vycházejí z jeho původního základu z přelomu 70. a 80. let - o čemž už byla z mé strany řeč. Případné čtenáře proto tímto zpětně odkazuji na titul Hed Kandi - Disco Kandi 05.04.

Nyní tedy k aktuální kompilaci, kterou (stejně jako v předešlých případech) sestavil Mark Doyle. Většina písniček je z rozmezí let 2003 - 2004, ale jsou tu i některé starší z roku 2001 a dvě třeba z roku 1994. Ve srovnání s novějšími není ale jejich stáří skoro vůbec patrné. I po létech mají pořád co nabízet.

Když budu blíže charakterizovat první CD jako celek, pak musím napsat, že má k původnímu discu přeci jen blíže. Začátek je opět volný a volba remixované Take me Home asi nemohla být vhodnější. Opět patří moje uznání výkonu zpěvačky, bez níž by to skutečně nebylo ono:-) Příjemně naladí k poslechu dalších výtvorů. V nich se sice dostávají ke slovu vlivy současné house music, která však jejich strukturu nijak nenarušuje - naopak podle mne výborně doplní. Ostatně house je dalším vývojovým stádiem disca. Konkrétně mohu uvést dvojici ATFC feat. Inaya Day co ve své Mine lehce přitvrzuje právě k housu při zachování dominance disca. Podobnou, avšak razantnější, formou tak učinili Homecookin´ feat. Andrea Clarke ve spolupráci s Richardem Earnshawem, jenž obstaral remix jejich hudebního příspěvku Do What You Wanna. Má tak typický disco kabátek ze kterého optimismus pomyslně stříká snad po litrech. Takto nastolená "vlna" pokračuje dál a vrcholí v předělávce Welcome To The Real World od Bobby & Steve. Následuje malý výlet spíše do 80.let, po němž přicházejí ke slovu latino vlivy. Asi nejvydařenějším představitelem se mi jeví Rasmus Faber s Ever After. Jedná se vyjímečně o originál verzi, do níž jsou zakomponovány tradiční nástroje v jejichž čele stojí kytara a etno bicí.

Začátek druhého CD je nasměrován převážně do současné klubové produkce. Od breakbeatu až po house - z nějž místy probleskuje vliv skupiny Daftpunk (viz Dogsax feat. Rietta Austin). S přibývajícím časem však znovu přichází návrat k discu. A myslím si, že je to návrat hodně důstojný, obstaraný Club mix verzí Easy Lover od Kentish Man. Jestli by měla existovat nějaká písnička reprezentující tenhle styl, pak bych volil právě tuhle. Je pro mne zajímavá mimojiné přítomností elektrických kytar v pozadí, co melodicky pobrukují do taktu hlavní melodie. Ani ostatní věci co poté následují, myslím nijak nezaostávají. Ať už se jedná o Dave Armstronga (Make Your Move), Tamberlain (Red Light) nebo gospelovou předělávkou A Higher Place, tak u všech je cítit muzikantská vyzrálost i radost s jakou byly složeny či remixovány do současné taneční podoby. Nějak takto si já osobně představuji příjemnou taneční muziku co by vám mohla přinášet potěšení i s delším časovým odstupem.

Možná některým z vás přijde můj komentář i hodnocení poněkud nadsazené, ale zkuste jej brát tak, že bych vám nenabízel recenzi muziky o níž bych si myslel, že je špatná. Tahle se mi líbí kvůli své kvalitě o níž jsem se pokoušel napsat a ne třeba kvůli tomu jak moc jí lze slyšet někde v rádiích či televizi - to pro mne není rozhodující. Jestli moje snaha padne na úrodnou půdu, bylo to to, oč jsem usiloval. Ještě znovu přidám kontakt na vydavatelství Hed Kandi plus jednu z možností, kde si v tuzemsku uvedený titul zakoupit. Přeji vám hezký poslech.

Seznam skladeb - CD 1:

 1. Sara Devine - Take Me Home (MAW Mix)
 2. ATFC feat. Inaya Day - Mine (Vocal Mix)
 3. Jaque - Love Will Save The Day
 4. Homecookin` feat. Andrea Clarke - Do What You Wanna (Richard Earnshaw Mix)
 5. Deep Area - Mad Love For Ya (original Mix)
 6. Bobby & Steve - Welcome To The Real World ( Soulstar Remix)
 7. Scape feat. D`Express - Be My Friend (Seamus Haji Vocal Mix)
 8. Danism feat. Hiedi Levo - Try
 9. Rasmus Faber - Ever After
 10. MAW presents India - To Be In Love (Knee Deep Re-edit)
 11. Mark Picchiotti presents Jersey St. - Love Will Be Our Guide

Seznam skladeb - CD 2: 

 1. Inaya Day - Keep Pushin` (Sharam Jey Vocal Mix)
 2. Praise Cats feat. Andrea Love - We Got Love (Main Mix)
 3. Martin Solveig - Rocking Music
 4. Dogsax feat. Rietta Austin - Love Is On My Mind (Club Mix)
 5. Tee - Take Me Away (Vocal Mix)
 6. Kentish Man - Easy Lover (Official Club Mix)
 7. Dave Armstrong - Make Your Move (Original Mix)
 8. Tamberlain - Red Light (Extended Vocal Mix)
 9. Peyton - A Higher Place (Gospel Degree Vocal Mix)
 10. Sounds Of Blackness - I Believe (Classic Gospel Mix)
 11. Shara Nelson - Down That Road (Def Classic Mix)

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
apokalypsa RE: Be My Friend
patrik Be My Friend
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)


příbuzné odkazy
Hed Kandi - Disco Heaven (2007)recenze
Hed Kandi - Disco Heaven 2006recenze
Hed Kandi - Disco Heaven 01.05recenze
Hed Kandi - Disco Kandi 05.04recenze