Dneska je pondělí, 22.04.2024, svátek má Evženie, venku je 1°C, 22 online
TV 23:30:08

informace o recenzi

Styl
Rok
2003
Label
Pandaimonium Rec.
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
23161x
Přidáno:
15.10.2003
Autor:
Steelrose
 

Clan Of Xymox - Farewell

obal
Zbrusu nové album Clan Of Xymox „Farewell“ vyšlo 8. září a zajisté potěší nejen fanoušky této holandské kapely, ale i příznivce elektroniky. Je zřejmé, že hudba COX stále více přibírá prvky právě z tohoto žánru a ne nadarmo si už stačila skupina od mnohých recenzentů vysloužit nálepku „dark goth electro“, což ostatně docela sedí :-) a v případě „Farewell“ snad i dvojnásob.

Možná, že se COX dali inspirovat některými elektronickými remixy z předchozího dvojalba a tím vnesli do své vlastní produkce opět cosi nového. Ať už se jedná o pilotní singl „There’s No Tomorrow“ nebo sedmou „It’s Not Enough“, která jakoby byla přímo vystřižená z repertoáru Front 242, elektronický kabátek Xymoxům hodně sluší a dovedou ho prezentovat vskutku znamenitě!

Vedle svižných tanečních kousků („Cold Damp Day“ nebo cureovské „Into Extremes“) tu samozřejmě nechybí pro COX typické pomalejší atmosférické skladby navazující na tvorbu kapely v 80. letech, jako tomu je v případě „Losing My Head“ či „One More Time“. Jít s dobou a kombinovat moderní sound s typickými postupy a osobitou atmosférou starších desek se také stalo hlavním záměrem kapely od roku 1997, kdy se opět dali dohromady. V souvislosti s návazností na starší produkci COX se mi v případě „Farewell“ vybavuje výborné album „Twist Of Shadows“ – obě toho mají, řekla bych, hodně společného.

„Farewell“ je jen dalším důkazem, že Ronny Moorings a jeho partička prostě nedovedou udělat špatnou desku a je jisté, že od nich v budoucnu ještě ledacos dobrého a příjemně překvapujícího uslyšíme!

tracklist:
  1. Farewell
  2. Cold Damp Day
  3. There's No Tomorrow
  4. Dark Mood
  5. One More Time
  6. It's Not Enough
  7. Courageous
  8. Into Extremes
  9. Losing My Head
  10. Skindeep

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest clan of xymox vs. the xymox
bertnov zklamání
guest jaaaa
bob cox jsou super
necrofil dokonalost
zuza Jo
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (6)


příbuzné odkazy
Clan Of Xymoxtexty