Dneska je sobota, 13.04.2024, svátek má Aleš, venku je 18°C, 22 online
TV 11:31:51

informace o recenzi

Styl
Rok
2005
Label
Ministry Of Sound
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[4]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
19250x
Přidáno:
02.04.2006
Autor:
apokalypsa
 

Bob Sinclar feat. Gary "Nesta" Pine - Love Generation

obal

Jméno Bob Sinclar mi bylo známo už z dřívější doby a tak mne asi před dvěma měsící nepřekvapilo, když jsem v televizi viděl jeho další hudební pokus v roli remixéra. Ne že by se mi písnička nelíbila, ale napoprvé mne nijak zvlášť neoslovila. Po více posleších se dostavila situace, kterou možná důvěrně znáte - zjistíte, že není tak špatná, vlastně je docela dobrá a pak už na ní nedáte dopustit:-) Ovšem největší překvapení mne čekalo během shlédnutí hitparády ESO, kde se skladba Love Generation taktéž objevila. Nebudu předstírat, že jsem zůstal udiveně koukat s otevřenými ústy a pohled na mne byl v té chvíli asi poněkud komický. Kupodivu nezůstalo jen u pár lidí, jimž se Love Generation líbila a následovalo první místo. Nechci, aby moje předchozí řádky vyvolávaly dojem nějakého pohrdání nad ostatními, ale byl jsem opravdu zaskočen, protože coby velmi příležitostný divák onoho pořadu jsem čekal poněkud jiný druh muziky. Ale o překvapení není nikdy nouze, takže končím s údivem a budu se zabývat podstatnými věcmi.

Jak už zde zaznělo, Bob Sinclar není z těch, kdo zničehonic vyletí jakoby odnikud, zazáří, pak zmizí a po čase si na něj nikdo nevzpomene. Za svou současnou popularitu vděčí rokům dřiny než se dopracoval na současnou pozici. Čehož součástí je i nezbytný kus šteští v podobě hitu, který dotyčného umělce dokáže proslavit v masovém měřítku. Někdy takové čekání zabere podstatnou část života, někdy sláva nepřijde z důvodů smůly a někdy přijde až po smrti, protože ve své době okolí nedokázalo porozumět. Naštestí tento případ není ani jedním z toho co jsem vyjmenoval. Autor má za sebou už tři úspěšná alba a nespočet remixů při nichž spolupracoval například s osobnostmi jakými jsou Ian Pooley, Dimitry From Paris či Salome De Bahia. Od posledního mám ve sbírce skladbu Outro Lugar a musím říci, že se mi hodně líbí. Příjemná pohodička na léto, když si chcete navodit atmosféru odněkud z brazilského Ria. Právě předělávka mu nakonec zajistila slávu. Spojením sil se zpěvákem Gary Pine i lidmi kolem něj s patřičným tanečním upravením jejich Love Generation. Výsledek působí přirozeným dojmem, dotvořený kytarou s pískáním v refrénu, který se nejednomu posluchači vryje nesmazatelně do paměti. Je snadno zapamatovatelný, takže si jej můžete po chvíli společně zanotovat a bude vám tak nějak hezky letně u srdce i když venku třeba zrovna hezky není.

Jak už v podobných případech bývá zvykem, dává se příležitost dalším co mají nápad jak po svém písničku upravit - třeba pro hraní v klubech nebo jen jako raritu jíž jinde nenajdete a podobně. Tato se dočkala na maxisinglu dalších čtyř úprav. Main Club Mix bude vyhovovat asi nejvíce lidem. Zejména pokud mají dojem, že základní verze je příliš krátká a chtěli by si ji více vychutnat. Zhruba dvojnásobná délka jim poskytne dostatečný prostor k uspokojení jejich potřeb. Jste - li fanoušci klubovějších trendů, mohl by vás uspokojit Full Intention Club Mix. Ani ostatní se nemusí obávat pokud jej DJ zahraje na klasické diskotéce, pořád jej poznáte. Jen struktura bicích se pozměnila. Konečně pokud máte rádi experimenty, doporučuji zbývající dvě - hlavně poslední pátá věc má místy nádech černošského kostelního zpěvu (gospelu) - viz název. Významný bonus představuje možnost shlédnutí videoklipu.

Jestli se přeci jen ještě našel nějaký fanoušek disca, popu (jak chcete) co Love Generation zatím z nějakého důvodu neměl možnost slyšet, doporučuji mu tak učinit. Podle mne se povedla na výbornou a byla by škoda si jí neužít. Máte - li zájem o další informace, podívejte se na www.bobsinclar.com.

Seznam skladeb:

  1. Love Generation - Radio Edit
  2. Love Generation - Main Club Mix
  3. Love Generation - Full Intention Club Mix
  4. Love Generation - Kenny Dope Gutta Remix
  5. Love Generation - Ron Caroll´s Black Church Feelings

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Slyšeli jste i Vy toto album? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Myslíte si, že většina lidí chodí do různých podniků na hudební produkci skutečně kvůli ní?

Celkem 76 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest nářez9/10
guest qwert
HALIS Bob Sinclar
guest bob sinclar8/10
apokalypsa pro kellysku i další
guest RE: RE: RE: a co MS??
apokalypsa RE: 2 autor
Rajny 2 autor
guest Love Generation9/10
kellyska RE: Love generation
Kellyska RE: RE: RE: RE: a co MS??
apokalypsa RE: RE: RE: a co MS??
apokalypsa RE: Love generation
Rajny Love generation1/10
kellyska RE: RE: a co MS??
apokalypsa RE: a co MS??
Kellyska a co MS??
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (17)