Dneska je neděle, 26.06.2022, svátek má Adriana, venku je 15°C, 120 online
TV 04:56:09

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
6500x
Přidáno:
05.07.2009
Autor:
Chen
 

X-Men Origins: Wolverine

obal

Chcete natočit komiksový film? Chcete ho natočit jinak než Bryan Singer své X-Meny? No, tak to prr, to neexistuje. Pokud to zkusíte, kritici Vás roztrhají na kusy a co teprve rádoby odborná veřejnost, která se ráda tváří, že sežrala všechnu moudrost světa. Na plné čáře to odnesla například Fantastická čtyřka, odlehčená komiksová zábava, u které jste s radostí chroupali kotel popcornu a nechali se unášet na vlně humoru se dočkala frontálního útoku ze strany těch „kteří tomu rozumí“.

X-Men Origins: Wolverine režiséra Gavina Hooda také není žádnou hlubokou psychologickou studií jednoho z nejznámějších mutantů od Marvela. Ne, že by byl veselou komediální akční podívanou, to ne. Ale nejde tak do hloubky jako zmínění X-Meni. Současně, byť se to někteří snaží tvrdit, nejde jen o povrchní podívanou.

Wolverine (Hugh Jackman) je představen jako člověk, který dostal od života pořádně zabrat, dozvíme se něco o jeho dětství, uvidíme počátky toho, kdy se projeví jeho mutace a samozřejmě zjistíme spoustu věcí o projektu Weapon X a jeho nenávisti k Sabretoothovi (Liev Schreiber).

Od komiksové předlohy je tu (pro větší efekt) několik odklonů, takže pokud jste zarytí Fanoušci kreslených sešitů, můžete být poněkud zaskočeni, ale je už snad na čase přestat lpět na detailním převedením čehokoliv na plátno (vždy mě pobaví diskuse typu: „On je ale v knížce o pět centimetrů“ vyšší).

Byť by to název napovídal, není X-Men Origins: Wolverine jen a pouze o Wolverinovi, ale představí se tu množství dalších mutantů (což kvituji s povděkem). Máme tu teleportujícího se Wraitha (Wil I Am), Silverfox (Lynn Collins), Bloba (Kevin Durand), Bolta (Dominic Monaghan), Agenta Zero (Daniel Henney) a dva mé favority Deadpoola (Ryan Reynolds) a Gambita (Taylor Kitsch), dále se objeví například jedna z nejmocnějších telepatek Emma Frostová (Tahyna Tozzi) nebo mladý Cyclops (Tim Pocock).

Na obsazení si rozhodně nemůžu stěžovat, Jackman a Schreiber jsou charismatičtí až po strop, Reynolds je vtipný jako obvykle a Kitsch je Gambit jako vyšitý.

Většina z nich využívá svých schopností často a hned úvodní titulky, ve kterých si Wolverine a Sabretooth prožijí na vlastní kůži několik válek nebo přepadení budovy v prvních minutách filmu jsou skvělé. S akčními scénami film rozhodně nešetří, a byť jsou někdy sestříhány zmateněji, než bych si přál, jsou obvykle vynikající a já například jsem skákal blahem do stropu, když Gambit začal vrhat své kinetickou energií nabité karty.

Samozřejmostí je gigantické finále, které vyústí ve zničení půlky ostrova, ale nebudu prozrazovat více. Jen věřte, že to není scéna, na kterou se jen tak zapomíná.

Zapamatovatelné je i hudba, která je zkomponována jako atmosférická dynamická muzika, která není tak výrazná, aby na sebe strhávala veškerou pozornost, ale u mnohých scén násobí emoce a požitek z toho, co sledujete.

Asi by si někteří přáli, aby byl Wolverine byl filmem, kde hlavní hrdina sedí na kameni dvě hodiny a rozjímá nad svým osudem, ale X-Men Origins: Wolverine je letní blockbuster, který Vás má přibít k sedačce díky skrze spoustu výbuchů a soubojů a to se mu daří na jedničku.

Jsem tedy jedině rád, že film slušně vydělává a chystá se druhý díl. Navíc díky jeho úspěchu přijde do kin sólovka o Magnetovi, pravděpodobně i Deadpoolovi a pokud budeme mít štěstí, tak i Gambitovi.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Gavin Hood
Hrají: Hugh Jackaman, Liev Schreiber, Danny Huston, Will I Am, Lynn Collins, Kevin Durand, Dominic Monaghan, Taylor Kitsch, Daniel Henney, Ryan Reynolds, Scott Adkins, Tim Pocock, Tahyna Tozzi

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
lady007 ...6/10
Samantha Wolverine10/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)