Dneska je sobota, 24.02.2024, svátek má Matěj, venku je 4°C, 29 online
TV 01:20:23

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2006
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[5]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11215x
Přidáno:
04.04.2006
Autor:
SirPesZ
 

Underworld - Evolution

obal

A máme tu druhý díl akčího filmu Underworld. Není třeba rozebírat, zda to byl dobrý, či špatný film, koneckonců, na tomto serveru si na něj můžete přečíst hned dvě recenze. Z tohoto důvodu nebudu ani dlouho popisovat události jedničky. Přejděme rovnou ke dvojce.

Příběh dvojky začíná jen několik hodin po konci jedničky. Kraven se vrací do hlavního upířího sídla, aby zabil Marcuse (který je dosud v hybernaci), prvního upíra (syna Alexandra Corvina, prvního a jediného nesmrtelného člověka), protože by se mu asi nelíbilo, že zradil svou rasu - upíry. Kraven však přijde pozdě, Marcus je vzhůru a dovídá se vše, co se stalo a co mu bylo utajeno. Jelikož je Marcus první upír, je Jedinečný. Samozřejmě je velice silný a může si nechat narůst křídla. Ihned začne pátrat po Selene, v jejíž krvi jsou ukryty vzpomínky na něco, co on chce (ano, umí číst myšlenky toho, z koho pije krev).

Selene a její přítel Michael (jediný svého druhu - napůl upír, napůl vlkodlak, s ještě znásoběnou silou) jsou Marcusem napadeni a ve velké honičce jej nakonec setřesou. Marcus šel po jistém přívěžku, který mají Selene a Michael. Selene sui vzpomene, že když byla ještě malé dítě, tento přívěšek měla v ruce. Rozhodne se, že zjistí, co je zač. Jede proto za archivářem upírů (který žije ve vyhnanství kolem 300 let). Od toho se dozví, že přívěšek je klíč k vězení, ve kterém je zavřen první vlkodlak - William (bratr Marcuse) (dokážete si to představit, bejt uvězněnej 800 let v sarkofágu? To by bylo dost na bednu). Také je posílá na schůzku s jedním chlapíkem, který se ve filmu již několikrát mihl.

Selene s Michaelem se za ním vydají a zjistí, že onen muž je ve skutečnosti Alexander Corvinus (ó, jaký to zvrat děje...). Chvíli po nich na místo dorazí i Marcus a začne boj, ve kterém je zabit Michael a Corvinus vážně raněn, ale než zemře dá napít své krve Selene, čímž ji posílí. Marcus získá klíč od bratrova vězení a jde ho vysvobodit. Selene jej pronásleduje. Marcus uvolní svého bratra a Selene se je snaží zastavit, ale oba dva jsou na ni příliž. Na scénu vstupuje znovuzrozený Michael, který zabije Williama a Selene Marcuse.

To by byl v kostce shrnutý děj. Jak vidíte, nic moc. Omlouvám se, pokud jsem někomu zkazil překvapení. A teď se podívejme na ostatní prvky filmu. Oproti prvnímu filmu se děj přesunul více do přírody, což nemusí být nutně výhoda. Zatuchlé kanály z jedničky mi přišly daleko trefnější k atmosféře Underworldu. Dále se mrkněme třeba na filmové triky a efekty. Dvojka má už od pohledu větší rozpočet, než jednička, což je dobré, protože se dočkáme více a lepších triků oproti jedničce. Ať jsou to padající vrtulníky nebo samotní hrdinové. Hudba sice kvalit jedničky nedosahuje (co naplat, jednička nastavila celkem vysokou laťku), ale ani tady není proč plakat.

A teď bych si vzal na paškál originalitu. A to je hlavní kámen úrazu druhého Underworldu. Ona už jednička nehýřila přemýrou nápadů, ale dvojka je na tom daleko hůře. Ať je to celkový příběh (zvraty vás nijak nepřekvapí) a nebo dílčí scény. Připomíná mi to film Aliens versus Predator (ať již vrtulníkem, lodí nebo scénami, kde se honí vlkodlaci úzkými chodbami, podobně jako vetřelci) a k čemu bych film přirovnal nejvíce by byl asi Matrix 2. Jednak paralela se smrtí a znovuoživením Michaela (podobně jako Trinity) nebo tím, že se celý film zvrhl v podstatě na rádobypřevapení a kašle na děj.

Aby to nevypadalo jako, že jsem na Underworld zasedlej, jednička se mi líbila. Opravdu. Od dvojky jsem čekal, když ne zlepšení, tak alespoň něco podobného, ale s penězi přišlo i klišé (podobně jako u již zmiňováne Matrixu). Nezbývá než doufat, že trojka (která se podle všeho připravuje) vše zachrání a očistí pověst série.

Ale abych pořád jen nekritizoval, najdou se ve filmu i světlé kousky, třeba samotná hlavní herečka není zahození (a v kombinaci s černou to je přímo srmtící kombinace), či pohled do roku 1202 (ty zbroje se mi opravdu líbily). Jenom nevím, zda má cenu se právě kvůli těmto scénám na film podívat podruhé.

Podívejte se na video upoutávku!


Hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest RE: RE: oooo
Luki to je nádhera
Chen Sympatický akční horor7/10
Orge rrhmhhh4/10
DeathGirl RE: RE: oooo
Dandyy RE: RE: POIZUR
SirPesZ RE: POIZUR
Dandyy POIZUR
SirPesZ RE: U:E podruhe
SirPesZ RE: RE: oooo
Dandyy RE: oooo4/10
herrspiegelmann U:E podruhe8/10
SirPesZ RE: oooo
SirPesZ RE: ???
SirPesZ RE: coo?
DeathGirl oooo
jaci77 ???
guest coo?
pubertacka17 Underworlf-Evolution10/10
herrspiegelmann U:E
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (20)