Dneska je středa, 17.04.2024, svátek má Rudolf, venku je 8°C, 36 online
TV 12:12:49

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2006
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[9]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17577x
Přidáno:
13.05.2006
Autor:
guest
 

Účastníci zájezdu

obal

Po dlouhé době jsem si zašla do kina a byla jsem mile překvapena. Nemám totiž ráda filmu toho typu, které bývají ze všech možných stran medializované a každý hned utíká na premiéru jen proto, že „někdo“ říká, že to bude pecka.

Filmy od Viewega mě moc nebaví, většinou postrádají šťávu, jako třeba Román pro ženy, takže, když mi bylo oznámeno, na co s kamarády jdeme, protočily se mi panenky. Ovšem hned na začátku jsem se bavila. Zprvu mě překvapilo herecké obsazení, Lišku jsem nikdy neměla ráda, ovšem v roli zapáleného řidiče jsem si ho zamilovala.

„Příběh“ začíná setkáním u autobusu, kdy vidíte všechny účastníky, se kterými prožijete cestu k Jadranu. Postav je zde mnoho a každý si může vybrat toho svého hrdinu. Jolana, dívka, která krásy moc nepobrala, pozvala svoje věčně uhádané rodiče na dovolenou v touze, že zde najdou společnou řeč. Typická česká rodinka se dvěmi dětmi se hned na začátku obává o zdraví svých ratolestí, když spatří dva homosexuály, kteří jedou taky! Nechybí ani párek důchodkyň, který ztvárnily výborné herečky Jana Štěpánková a Květa Fialová jako Šarlota jedoucí hledat místo setkání s jejím 50 let mrtvým mužem. Poslední k autobusu dobíhá hudebník Max (Ondrej Koval), pastva pro oči mladých dívek. Nechybí však ani puberťačky, očekávající nějaké milostné dobrodružství na dovolené.

Cesta začíná a účastníci jsou seznámeni s pokyny řidičů. Hlavně podšálky, ty nesmí být ztraceny, každý cestující je upozorněn, že je musí vrátit, můžete hádat, jak dopal kolující podšálek… A přichází Pamela (J. Kocurová), oslnivá blondýnka typu Anderson, ovšem rozumu moc nepobrala. Maxovi hned svitne naděje… Dovolená je v plném proudu a každý z hrdinů zde prožívá svůj příběh, Jolanin táta zažívající krizi středního věku, její matka věčná pesimistka nakonec odjíždí se Šarlotou hledat místo snů. Max se snaží o Pamelu, ta ovšem jakoby nepochopila jeho zájem. Homosexuálové Oskar a Ignác se stávají vzorem pro chlapce, který si myslí, že je též jiné orientace. Dalším podivínem je potápěč, jež sleduje plovoucí krásky a onanuje. Do toho vždy jedna z puberťaček prohodí citát známého klasika. Takových scén je ve filmu nesčetně. Opravdu na to, že dějová linie není nijak zvlášť propracovaná, je zde hodně příležitostí ke smíchu a k zamyšlení.

Zajímavostí také je, že cenu za výborný výkon získal v New Yorku celý herecký tým. „Ocenění porota vymyslela speciálně pro tento případ," uvedla mediální zástupkyně filmu Uljana Donátová. Holubové porota cenu přiřkla za vynikající ztvárnění role matky. Tento snímek doporučuji jako zpříjemnění nedělního nebo kteréhokoli jiného odpoledne či večera.

Petra Štěrbová

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Štěpánková, Květa Fialová, Ondrej Koval, Adrian Jastraban, Jaromír Nosek, Jitka Kocurová
Délka: 113minut

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Husté...10/10
guest gábina8/10
guest Husté
guest pppppppppppppppppppp
guest totalni piiicovina1/10
guest panebože..1/10
Marky filmík6/10
guest jadran
guest ha
guest nešťastníci na zájezdu1/10
beruška účastníci zájezdu6/10
guest dobrý6/10
Rasierklinge .
reznor +
reznor názor6/10
dmgirl ..
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (16)