Dneska je čtvrtek, 21.10.2021, svátek má Brigita, venku je 16°C, 110 online
TV 13:27:52

Informace o recenzi

Žánr
Rok
1997
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9517x
Přidáno:
08.11.2000
Autor:
smeti
 

U-Turn

obal

Režisér Oliver Stone je známý především filmy: Četa, Narozen 4. července, Takoví normální zabijáci aj. U-Turn by se dal svou stylovostí přirovnat k normálním zabijákům, je to film neobyčejně zajímavý a brutální, zpracování, je na nejvyšší úrovni. Hlavní postavou filmu je Bobby Cooper, (vinikající Sean Penn) který se řítí ve svém červeném mustangu na příč Arizonskou rozpálenou pouští aby splatil jakýsi dluh jakýmsi zlým hochům. Jako na potvoru praskne Bobbymu hadička od motoru a musí zastavit v malém městečku jménem Superior, tam se odehrává zbytek celého filmu, kde se náš hrdina setkává se spoustou záhadných postav. Prvním na koho narazí je automechanik Darrel, ten Bobbymu řekne ať se jde projít do města že se na auto podívá. Ve městě potkává Bobby nádhernou Grace které pomůže odnést závěsy a ona ho naoplátku pozve k sobě domu, kde se odehraje žárlivá scénka s Graciným manželem, zároveň nevlastním otcem. Základní kámen celého příběhu je, že se Bobby za každou cenu snaží dostat z tohoto zavšiveného města, a za nic na světě se mu to nedaří, dalo by se říct že je to film o smůle a pověrčivosti, protože černá kočka která se namotala na kola červeného mustanga asi opravdu nějaký ten vliv na celé Bobbyho neštěstí měla.Darrell doslova vydíra Bobbyho tím způsobem, že dokud mu nedá 200 $ za opravu auta,tak mu ho prostě nevydá. Zvrhlý Jake, nevlastní otec Grace nabídne Bobbymu 13 000$ za vraždu své promiskuitní dcery, to ale Bobby nedokáže a situace se opakuje, Grace nabízí za vraždu Jakea jeho jmění približných 100 000$, Bobby už opravdu neví co má dělat, koupí si lístek na autobus do Mexika, ale ani to se mu při jeho hrozivé smůle nepovede, protože mu jeden magor zvaný TNT lístek roztrhá v domění že ho jeho dívka podvádí s Bobbym. Celý příběh se dál složitěji zamotává, že nakonec ani nevíte jestli to dopadlo dobře nebo ne.

Hodnocení: U-Turn je opravdu znamenitý snímek, má geniální atmosféru, celkem jednoduchý příběh, který má ovšem nemálo zvratů a různých kliček. Velikou pochvalu si zaslouží hlavně kamera, užasné detaliní záběry a Jedinečný styl.Režie: Oliver Stone
Hrají: Sean Penn, Nick Nolte, Jennifer Lopez, Billy Bob Thronton, Claire Danes

Copyright © 2000-2021 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Jirka10/10
guest Je to dost dobrej9/10
Aki bomba film10/10
zero u-turn
Pavlínka Blbec
dustMan no nevim
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (6)