Dneska je pátek, 20.05.2022, svátek má Zbyšek, venku je 15°C, 139 online
TV 05:37:30

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9847x
Přidáno:
12.05.2009
Autor:
Chen
 

Travička zelená – Pineapple Express

obal

Film se chlubí tím, že je pod ním producentsky podepsán Judd Apatow. Ale nenechte se zmást, jestli čekáte něco ve stylu 40 let panic nebo Zbouchnutá, tak jste mimo. Zatímco tyto filmy se tak nějak držely reálných kolejí, Travička zelená je z trošku jiného soudku.

I když nezačíná nějak divoce. Soudní doručovatel Dale (Seth Rogen) se staví u svého dodavatele trávy Saul (James Franco), zahulí si „nejlepší matroš“ ve městě, který má k dispozici jen Saul, marjánku známou jako Pineapple Express a dlouhé minuty melou a melou o naprosto zbytečných věcech.

Dale odjede a zastaví před jedním domem, pokračuje v dýchání omamného kouře, ale najednou v okně uvidí muže a policistku, jak odpraví neznámého Asiata. Zpanikaří, vyhodí jointa z oka a ujíždí (ještě předtím ovšem nabourá dvě auta) k Saulovi.

Chlapci začnou panikařit a trošku paranoidně mají strach, že podle vyhozeného jointa je vypátrají (a mají pravdu), takže se rychle vydají na útěk, oni dva a balíček Pineapple Express.

Je to praštěné a příběh by napovídal, že to bude něco ve stylu Zahulíme, uvidíme a žánrových kolegů, ale není to tak úplně pravda. Žádný Neil Patrick Harris a jednorožec, žádné marjánkové halucinace. Spíše si pánové zapálí a kecají o naprosto zbytečných věcech (na druhou stranu docela vtipně).

Někoho to může nudit, někdo si můžete užívat jejich vcelku zajímavé hlášky, ale časem film nabírá na tempu a od konverzace se dostáváme k divoké akci. Ano, akci. Za pár desítek minut se najednou zčista jasna spustí kanonáda honiček v autě, rvaček a přestřelek.

Je to trošku šok, chcete-li studená sprcha. A film si za to může sám. Po chvilkovém sledování získáte dojem, že budete hlavně sledovat dvě podivné existence, které sedí na gauči, koukají na dvě televize a kouří cross jointa („revoluční“ Saulův nápad) a ono prd, zanedlouho už se budou rozprskávat mozky na skle, ustřelovat ucha, bodat se vidličky do zad a podobně.

A i když jsem zaslechl názory, že to plno lidí zaskočila a nelíbilo se jim to, já jsem byl ve finále spokojený. Akční momenty mají docela slušný spád a jsou vcelku dobře zvládnuté a hodně vtipné. Dejte macatějšímu kudrnáči a věčně zhulenému vlasáči do ruky kulomet a je to. V jednu chvíli se objímají a říkají si, jak jsou skvělí kamarádi a v druhé chvíli kosí drogové dealery.

Obsazení nemůžu nic vytknout, Seth Rogen je komediální talent, to už dokázal mnohokrát a James Franco se rozhodně nenechá zahanbit. Ale nejsou jediní, kteří se filmem prohánějí, je tu spousta dalších podivných figurek a všichni dohromady tvoří jednu velkou podivnou rodinu.

Máme tu hysterického mafiána, pomstychtivého asijského zabijáka, hodně drsnou policistku, trošku zženštilého „kamaráda“ hlavních hrdinů. Slušná plejáda praštených postaviček.

Je to hrozně ujeté a praštěné, vlastně nevím, komu to doporučit, myslím si, že 90 % populace u toho bude nevěřícně kroutit hlavou a marně odhadovat, o co filmu jde. A ani já to nevím. Na nějaké hluboké myšlenky, příběh nebo cokoliv podobného se nehraje.

Na druhou stranu to není zase tak praštěné, aby tu děj mohl chybět. Z určitého úhlu tomu žánrová rozštěpenost ubližuje, ale já si nemůžu pomoci, prostě jsem se u filmu nasmál a to jsem jointa viděl v životě jen zdálky (a myslel jsem si, že je to zmuchlané cigáro :D).

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: David Gordon Green
Hrají: Seth Rogen, James Franco, Danny McBride, Kevin Corrigan, Craig Robinson, Gary Cole, Rosie Perez, Ed Begley Jr., Nora Dunn, Amber Heard, James Remar

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
kacazdarilova :D
guest super9/10
guest Praštěný a dost vtipný
Iron_Storm nic extra6/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (4)