Dneska je čtvrtek, 22.02.2024, svátek má Petr, venku je 8°C, 24 online
TV 05:07:12

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2001
Hodnocení autorem:
tip
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
25153x
Přidáno:
06.06.2001
Autor:
smeti
 

Taxi taxi

obal

Na co kdy sáhl francouzský režisér a scénárista Luc Besson (Leon, La femme Nikita, Atlantis, 5th element aj. /zatím poslední Joan from Ark/) se vždy opravdu povedlo. I v případě Taxi Taxi tomu není jinak. Kdo z Vás si vzpomíná na francouzskou akční komedii Taxi, možná se mu vybaví bílý taxík značky Peugeot který se řítí ulicemi Marseille a za volantem se zubí řidič Daniel a policajt Emilien. Tuto dvojici s nadupaným Peugeotem spolu s přenádhernou Lilly můžete vidět ve volném pokračování s názvem Taxi Taxi. Dočkáte se skvělého humoru který je dobře znám z prvního dílu a je nesrovnatelně na vyšší úrovní než americké akční rádoby komedie typu "Můj soused zabiják" nebo "Charlieho Andílci" Narozdíl od těchto snímků a jím podobných se u Taxi Taxi opravdu zasmějete, scény kdy Emilien vyznává do vysílačky lásku své kolegyni Petře kterou drží na WC banda Japonských Yakuzáků, kdy se policisté učí japonská slovíčka nebo když Daniel startuje obrněné pancéřové auto s hlasovým startérem slovem "Ninjááááááá" jsou opravdu k nadělání si do kalhot a veškerý humor který se celým filmem prolíná perfektní zapadá do akčních scén a nejen do nich.

Dost bylo ale legrace, pojďme do akce! V Evropských filmech či seriálech se na Autech moc nešetří důkazem toho je například seriál Kobra 11, nebo První díl Taxi, narozdíl od kolegů z USA se tady auta opravdu ničí, sklo se sype, plech se deformuje, kola se kutálí vedle vraků, rozmlácená auta létají vzduchem, jezdí po střeše a kutálí se z kopce jako když rozsypete krabičku z angličáky. Jenže v tomto případě se nejedná o angličáky ale o pravá auta a všechny bouračky působí opravdu realisticky, jistě si vzpomenete na kultovní hudební film Blues Brothers kde se srazilo možná něco přes 100 policejních vozů a nahromadili se do úhledné kuličky, tak přesně takhle tomu je i v Taxi Taxi, horda Pařížských Fiátků, Peugeotů a Renaultů s oranžovýmy pruhy a nápisem POLICE po boku do sebe v jednom momentě vráží hlava nehlava, skládají se na hromádku jedno po druhém a ti z Marseille se jen smějí.

Volné pokračování ve většině případů znamená to, že se dočkáte toho samého co jste viděli v prvním díle. To, platí z větší části i o Taxi Taxi, jenže v tomto případě to není na škodu ale spíš je to plus, protože to co se nevešlo do dílu prvního použili filmaři do dílu druhého, přiostřili akční scény, rozbili více aut, zakořenili to povedenými gagy a přidali něco málo erotiky. (Celou druhou polovinu filmu je policistka Petra bez kalhotek které ztratí na záchodě)

Co se týče atmosféry dalo by se říci, že je pohlcující, v kině máte chuť chytnout člověka sedícího před Vámi za uší, kopnout ho do zadku, zařadit jedničku kelímkem od pití a pořádně rozfofrovat sedačku. Rychlost je vážně strhující až je někdy vidět, že jsou některé scény trošičku zrychlené, Taxík kličkuje městem jako naspeedovaná laboratorní krysa bludištěm a zdatně se vyhýbá všem překážkám. Nějaké momenty jsou trošku dodělané, např. když auto letí s padákem nebo přeskakuje tanky nevypadá to příliš realisticky, ale to se dá odpustit. Co se, ale prominout nedá je hudba, k takovým nadupaným scénám by se hodil spíše nějaký agresivní energický nářez než plouživé rytmy. Stejně jako v "jedničce" uslyšíte i ústřední píseň z Pulp Fiction. což je jeden z mála snesitelných songů.

Až na tyto přehlédnutelné chybky se dá říci, že je Taxi Taxi více než vydařenou akční komedií a převyšuje americké akční trháky. Pánové si zvlášť vychutnají střet ninjů a policistek které v zápalu boje odhalí nejednou svá pozadí :) Nutno podotknout, že bojové scény jsou naprosto vychytané a naprosto realistické a narozdíl od již zmiňovaných Charlieho Andílků nepůsobí komicky, naopak profesionálně a opravdově.

Hodnocení: Luc Besson nezklamal a napsal skvělý scénář který na plátně vypadá skvěle a zaručuje nekontrolovatelnou zábavu. Ti kteří neviděli první díl by měli dohnat filmové znalosti a těm kteří jedničku znají se snad splní jejich očekávání.Scénář: Luc Besson

Režie: Gérard Krawczyk
Hrají: Samy Naceri, Frederic Diefenthal, Emma Sjoberg, Marion Cotillard

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Mss
Megestic KOLA
guest KOLA
guest taxi 3
Bobik RE: çojkyç
Bobik picus1/10
orangecomp nejlepsi komedie na svete!7/10
guest taxi taxi 2
guest RE: foto foto
guest foto foto
jeniko. Music
guest Mazééééc
guest zase hudba
guest RE: çojkyç
guest husty10/10
guest hudba
guest taxi 3
DJ-Bullva HUDBA
guest çojkyç
czajos Hudba
guest SORROW
guest RE: no..
Kuba Taxi taxi
Dvojta Bla bla bla
snake vec vkusu
wipp no..
marthy souhlas z devadesáti procent:)
Stan-Marsh soused
nigga RE:music
DESERT ROSE music
Goomba Zacinam byt vztekly
acidofil Pochva - la
dustman muj nazor no
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (33)