Dneska je středa, 19.06.2024, svátek má Leoš, venku je 21°C, 29 online
TV 02:46:35

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2006
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[20]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10599x
Přidáno:
11.08.2006
Autor:
Swaii
 

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

obal

O pokračování Pirátů z Karibiku se mluvilo dlouho předtím, než se vůbec film dostal na plátna kin. Není se čemu divit, vždyť se z původně černého koně, v podobě Pirátů z Karibiku – prokletí černé perly, stal trhák loňského roku. A z vedlejší postavy piráta (kapitána!) Jacka Sparrowa nejoblíbenější filmový hrdina posledních let, který teď plní plakáty kinosálů. Na zvědavosti diváků rozhodně přidával i režisér Gore Verbinski, když do světa vypouštěl zvěsti o tom jak má být druhý díl bombastičtější, plný hranice překonávajících digitálních triků a samozřejmě i hranice překonávajícího Jonnyho Deppa a jeho rozevlátého hrdiny. A jak to nakonec dopadlo?

Truhla mrtvého muže v podstatě začíná tam, kde první díl skončil. Elizabeth (Keira Knightleyová) se chystá vdát za Willa Turnera (Orlando Bloom) a Jack Sparrow brázdí oceány na Černé perle se svou posádkou. Jenže právě Jack bude zase strůjcem všech problémů. Svatbu Elizabeth a Willa překazí jejich zatčení za napomáhání pirátovi Sparrowovi, ale následně je propuštěn Will s příkazem najít Jacka a získat od něj jeho ,,nefungující‘‘ kompas. A od této chvíle na nás začnou tvůrci chrlit jednu eskapádu za druhou, příběh se vrství o truhlu Davyho Jonese, kapitána bájného Bludného Holanďana a také mimochodem člověka u kterého má nesplacený dluh Jak Sparrow, klíč, který ji otvírá a Krakena, podmořskou nestvůru lačnící po kapitánovi Černé perly.

Místy se tak při sledování dění na plátně trochu začnete zaplétat do přeplněného děje, ale vtipné eskapády jeho aktérů (samozřejmě že zase hlavně Jacka Sparrowa – například jeho kreace s bambusovým rožněm) vás nenechají dlouho přemýšlet nad tím, jestli už příběh není zbytečně překombinovaný. A nejen vtipem se vás filmaři budou snažit od přemýšlení odvést, v kapse totiž mají ještě eso v podobě digitálních triků, které použili v hojné míře na samotného chobotnicovitého a ďábelského Davyho Jonese (úžasně charismatický i pod maskou Bill Nighy) a jeho rybolidskou posádku, na kterou je opravdu radost se dívat. Pak přidejte houpající se lanové koše nad propastí a řítící se mlýnské kolo na kterém probíhá souboj a o zábavu máte postaráno.

Takže ještě jednou: jak vlastně pokračování Pirátů dopadlo? Jako v každém filmu i tady najdete spoustu věcí, které by šli udělat lépe, někteří možná cítí určité vykrádání prvního dílu, některým zase může připadat příběh, jak už jsem zmínila přeplácaný, některé gegy trochu nucené a někdo může mít zase výhrady k otevřenému konci, který nepokrytě zve k návštěvě třetího dílu. Ale jedno je nesporné, je to zábava a vy se bavit budete!

A možná, že by všechny tyhle reakce smetl právě jeden ze scénáristů Terry Rossio, který říká: "Zatímco pro první díl jsme hledali inspiraci v disneyovské atrakci (návštěvníci projíždějí na lodičkách mezi figurínami pirátů a z reproduktorů zní johoho!) dvojka a trojka rozvíjí jedničku, kterou pak uvidíte v úplně novém světle."Režie: Gore Verbinski
Hrají: Johny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Bill Nighy

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
wiginka Johnny Depp1/10
dvora Super10/10
guest jonny depp
guest Barís
sapik pirat9/10
guest RE: JJ v pohodě movie9/10
guest RE: máma mele maso10/10
guest RE: pirát
guest¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨markla je to supertip
guest jack10/10
Scati Piráti
Sunny Pirati...
guest Pirati z karibiku
guest Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže10/10
Ali Johnny is the best9/10
Sanchezz 6/10
guest ondra
Dandyy máma mele maso7/10
sally23 piráti9/10
guest pirát
guest jack
Markytanka Jack Sparrow..:-)9/10
TeBion JJ v pohodě movie
pirate the best10/10
Pajas p10/10
Mcklep Pirati 2tip
guest SUPER!!!!!tip
guest ???
guest Piráti z Karibiku10/10
zabicka ...
Fiona Je to přeplácaný, ale super:-)9/10
MalaTrava kapitan jack Sparrow je NEJ
bramburecka supr filmík
krisa Supr film6/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (34)