Dneska je úterý, 23.04.2024, svátek má Vojtěch, venku je 0°C, 19 online
TV 01:05:25

Informace o recenzi

Žánr
Rok
1997
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[3]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
15152x
Přidáno:
03.03.2001
Autor:
Chen
 

Pátý element

obal

Skvělá a hlavně netradiční sci-fi s Brucem Willisem a Millou Jojovich v hlavních rolích.

Každých pět tisíc let se z hlubin vesmíru zjevuje tajemné zlo, zlo, jehož jediným cílem je zničit vše živé, vždy má jinou formu, ale stejný účel, ničit. Jediné, co ho může zničit je zbraň, k níž střeží klíč kněz Cornelius….

Nastal čas, kdy se má opět objevit Zlo, aby skoncovalo se světem. Spřátelené mimozemská civilizace je požádána o navrácení čtyř kamenů jež lidstvo určitou dobu střežilo, ale během války na Zemi, byly ukryty do bezpečí. Každý z těchto kamenů reprezentuje jeden element, ale to není vše, elementů je pět, posledním je dokonalá bytost….

Ovšem než se kameny dostanou na Zemi, loď s mimozemskými posly je přepadena přisluhovači Zorga, který se spojil se Zlem. Tento útok přežije jen jeden z mimozemšťanů (respektive zůstane z něj dostačující vzorek DNA k znovustvoření) – Leeloo.

Korben Dallas je taxikář, který žije svůj život a stará se hlavně o sebe, to ale změní malá nehoda, kdy kdo jeho automobilu doslova „vpadne“ Leeloo prchající z laboratoře. Nejdříve není zrovna svolný pomoci jí, ale nedokáže odolat jejímu přesvědčování a rozhodne se jí pomoci. Prozíraví mimozemšťané totiž kameny poslali po důvěryhodném spojenci a Leeloo je musí dostat zpět. Ale ani Zlo neotálí a se svým společníkem Zorgem jdou za každou cenu po svém cíly – čtyř kamenech….

Příběh nezní až tak příliš netradičně, odvěký souboj zla a dobra je námětem velkého množství filmů, ovšem tady až tak nejde o příběh, ale spíš o jeho podání, které se nese ve skvělém ironizujícím tónu, jež je speciálně u žánru sci-fi velice vzácný. Možná proto, že je těžké tento typ filmu, aniž by nedošlo ke sklouznutí ke „škváru“, naštěstí Francouzi ví jak na to (ano, film není americkým projektem) a hlavně ví, komu takový projekt vložit do rukou, jednomu z nejlepších evropských režisérů dnešní doby, správně je to Luc Besson.

Hlavní mužské role Korbena Dallase se ujal americký Bruce Willis, krásnou Leeloo si zahrála topmodelka Milla Jovovich, Zorga Gary Oldman, dále zde můžeme spatřit například Luka Perryho a skvělého Chrise Tuckera…Režie: Luc Besson
Hrají: Bruce Willis, Korben Dallas, Milla Jovovich, Zorga Gary Oldman, Luke Perry, Chris Tucker

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest výborná stará klasikatip
guest petej element
curse RE: Víc než dokonalý!10/10
guest Pátý element
guest Pátý element
guest MartinPC
SISKA Milla a Bruce10/10
jevicko In!
Mira paty element
guest RE: JO
Leeloo JO
Leeloo Pátý element
ottosson23 Víc než dokonalý!
Hoyanka good
teea dost dobry
guest Supr
Lamb Vynikajici
Nikola Jo
guest RE: De to!
guest Piaty Element
guest RE: De to!
bohyne_Afrodite De to!
Rasty Dokonalý
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (23)