Dneska je úterý, 23.04.2024, svátek má Vojtěch, venku je 0°C, 22 online
TV 00:46:31

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9431x
Přidáno:
10.01.2011
Autor:
Chen
 

Parchanti - The Losers

obal

Akčním týmovkám se v poslední době moc nevede, alespoň ne po finanční stránce. Parchanti příliš nevydělali, A-Team si také nevedl zrovna skvěle, ale všichni víme, že nízké tržby automaticky neznamenají špatný film.

Sedí to na oba zmíněné projekty, jak Parchanti, tak A-Team nejsou nepovedenými tituly. Jde o nenáročnou akční zábavu, která rozhodně neurazí. Ano, Parchanti nejsou originální, nemají přichystáno nic, co byste neviděli, ale fungují dobře, času u nich stráveného nebudete určitě litovat, prostě typický popcornový film u kterého se slušně uvolníte.

Do centra dění se dostává skupina pěti vojáků, kteří jsou při jedné akci zrazeni svým nadřízeným. Zrazení znamená, že se je pokusí zabít. Naštěstí uniknou. Hrají „mrtvé“, ale chystají velkolepý návrat, který zahrnuje pomstu i očištění jejich jména. Byli totiž obviněni ze smrti 25 dětí.

Pomocnou ruku jim nabídne exotická a divoká Aisha (Zoe Saldana), která je ochotna financovat jejich návrat do USA (zatím přebývají v Bolivii) a za to chce jediné, aby byl zlikvidován jejich bývalý nadřízený. To jim problém nedělá, protože to byl právě on, kdo je podrazil.

Příběh není ničím, co by vás překvapilo. Zrada – pomsta, naprosto standardní dějová záplatka, která je přítomna v každém druhém filmu. Ale čekat u akčního filmu super promyšlený scénář není moc realistický požadavek. Jen se musí nějak vysvětlit, proč se pořád střílí, mlátí a pronásleduje v autech. A navíc, situaci zachraňuje přítomnost zajímavých postav, z nichž nejvýraznější a nejlepší je Jensen v podání opět skvělého Chrise Evanse.

Ten kluk je prostě talent, má charisma až po strop a pořádný smysl pro humor. A všechno toto v Parchantech předvede. Ale ani ostatní tu nejsou navíc a v podstatě všechny postavy tu mají své místo a jsou dostatečně zajímavé.

Akčních scén je tu slušné množství a vůbec nejsou špatné. Občas sice ztrácejí dech a dynamiku, ale jde o výjimečné situace, takže obvykle si není na co stěžovat. Neustále něco vybuchuje, vzduch prořezávají kulky, rozdávají se rány, nuda nehrozí.

Příjemně adrenalinovou atmosféru dobarvuje i hudba, která je poskládána ze zajímavých kousků. Ty možná zdánlivě k dění na obrazovce napasují, ale ve finále zjistíte, že muzika byla vybrána skvěle a naopak dokonale doplňuje to, co vidíte.

Není to nic víc, než jeden výbušný akční videoklip s několika zábavnými hláškami, řemeslně dobře zvládnout stylizací, rychlým spádem a skvělým Chrisem Evansem, ale ono je to vlastně dost. Není to film, který by se bral vážně a chtěl redefinovat žánr akčního filmu. Je to záměrně vtipná podívaná, která chce hlavně pobavit a to jí jde.

Ano, je tu spousta klišé, na něco originálního tu člověk nenarazí, ale co má být, Parchanti pobaví, jsou bezprostřední, mile naivní, prostě sympatičtí. Hlavně si nehrají na nic víc, než skutečně jsou a to je jen a jen dobře.

Určitě jste viděli kvalitnější filmy, určitě by se na Parchantech dalo mnoho věcí vylepšit, ale mohlo to být mnohem mnohem horší. Film je inspirovaný comicsem, netuším, jak přesně se ho drží, ale je do comicsu trošku stylizován a sluší mu to. Byl jsem spokojen, takových fajnových oddychovek není nikdy dost.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Sylvain White
Hrají: Jeffrey Dean Morgan, Zoe Saldana, Idris Alba, Chris Evans, Columbus Short, Óscar Jaenada, Jason Patrick, Holt McCallany

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny