Dneska je čtvrtek, 29.02.2024, svátek má Horymír, venku je 1°C, 25 online
TV 08:25:48

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2003
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[5]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
16938x
Přidáno:
05.01.2006
Autor:
Chen
 

Pach krve - Wrong Turn

obal

Na vlně teenagerovských vyvraždovaček se veze i horor natočený v koprodukci USA a Německa Pach krve. Je to klasická podívaná, ve které se několik mladých ocitne pod některou ze sečných, střelných nebo bodných zbraní bezcitného zabijáka. Jde jen o to, nakolik promyšlené a brutální budou jednotlivé likvidace zúčastněných, protože něco jako zajímavý příběh nebo promyšlené dialogy jsou utopeny v litrech nevinné krve.

Tedy začneme dějem – šest lidí se ocitne v lese, který okupuje trojice kanibalů. Ti samozřejmě rádi ochutnají čerstvé masíčko, teď už jen, jak ho stylově naporcovat. Pokud se náhodou stane, že se hlavní postavy snaží o jakousi takousi komunikaci, raději se jí nesnažte poslouchat, protože jsou to spíše veselé vsuvky než srdcervoucí dialogy. Naštěstí zabijáci jsou velmi slušně namaskováni a jsou vcelku docela děsiví. I když svým zvláštní způsobem. Mimochodem, nejde o žádné nadpozemské bytosti (i když vydrží dost), ale zdegenerované lidské jedince. Kromě promyšlených vražd se jim dalšího většího prostoru nedostane (jejich hovory jsou složeny z nesrozumitelného mumlání a chrčení). To ale ani šestici mladých. To možná není potřeba. Hlavní je, aby děvčata byla sexy a kluci charismatičtí. Čím více dané požadavky splňují, tím později zemřou. Je tak jasné, kdo skončí s šípem v zádech nebo sekerou v hlavě v následující scéně. To, jak sami uznáte, není zrovna vizitkou promyšleného scénáře.

Poměrně zajímavé jsou likvidace daných charakterů. Jsou samozřejmě nechutné (například porcování jedné z postav není zrovna dobrá podívaná po obědě) a někdy i netradiční. Ovšem kam se hrabou na originalitu Nezvratného osudu. I když je film hodně brutální, tak si myslím, že pokud máte za sebou jiné hororové kousky, do kolen vás nedostanou (docela mě začíná děsit, že už nás uřezané hlavy a jiné části těl vůbec nerozhodí). Možná se trošku znechuceně ušklíbnete, ale že byste omdlévali do vlastních zvratků, tak to zase ne.

Je tu velká pravděpodobnost, že se leknete. Ale jen v minimech případů. Spíš jde o děsivou atmosféru, kdy jsou preživší obklopeni nekonečnými lesy a v dálce se ozývá mrazivý smích jednoho z kanibalů, kteří si jdou pro svou večeři. Musím přiznat, že to celkem funguje. Pomáhá tomu i hudba, která někdy vlastně ani hudbu nepřipomíná, ale spíše evokuje vrzání nebo podobné pazvuky.

Potěšený jsem byl z jednoho důvodu. Na konci vás nečeká žádný otevřený konec, žádná ruka vyrážející z trosek, žádné prudce otevřené víčko. Alespoň tímto se režisérovi podařilo vyhnout klišé filmů ze stejného žánru. Jinak se v nich ale dost zoufale topí. Existuje mnoho zajímavějších hororů, které stojí za pozornost. Tak bych raději doporučoval sáhnout jinam. I když Eliza Dushku je opravdu kus.Režie: Rob Schmidt
Hrají: Desmond Harrington, Eliza Dushku, Emmanuelle Chriqui, Jeremy Sisto, Kevin Zegers, Yvonne Gaudry, Joel Harris

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest pach krve
guest ahojky lidičkové malincí mišáček
guest jaja10/10
guest xxx
guest pach krve
guest super film
Bambulka33 nema to chybu
guest kkk10/10
E_jay good
Isiska Njn4/10
guest film o hovne
veve15 Wrong turn - doslova2/10
Chen RE: ee
guest ee
herrspiegelmann Wrong Turn4/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (15)