Dneska je středa, 12.06.2024, svátek má Antonie, venku je 19°C, 155 online
TV 18:11:53

Informace o recenzi

Žánr
Rok
1999
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[4]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17806x
Přidáno:
29.12.2000
Autor:
smeti
 

Muž na měsíci

obal
Andy Kaufman byl velice zajímavá osobnost, dokázal bavit diváky všemi možnýmy způsoby, někteří ho nenáviděli, druzí milovali, co, ale Andy uměl nejlépe bylo šokovat obecenstvo, totálně ho oklamat a nenechat mu žádnou stopu k tomu aby dokázalo rozluštit co je žert a co pravda.

Miloš Forman natočil skvělý film o Andy Kaufmanovi, nazval ho ,,Muž na měsíci a obsadil do něj Jima Carreyho. Kombimace Formanova spracování s Carreyovým hraním tvoří nadmíru povedený výsledek.

Andy si už jako malý chlapec hrál s medvídky na televizní show, jeho otec se ho snažil vést k "normálnímu" životu a nikdy ho s matkou nechápali. Vše začalo v jednom baru kde Andy vystupoval se svým hudebním číslem, číslo to bylo z Andyho nadhledu dobré, ale majiteli baru se příliš nelíbylo a tak milý Andy letěl. Později si ho všiml agent George který ho obsadil do sitcomu ,,Taxi" kde hrál potrhlého automechanika podobného Coudymu z kroku za krokem. jenže to nebyl Kaufmanův styl, dělal to jen proto aby dostal prostor ve svém vlastním speciálu. Speciál sice dostal ale nedostal v něm volnost tvořit podle svých vlastních představ, protože se to šéfíkům a nezdálo vtipné Jenže to byl Andyho styl, chtěl co nejvíce šokovat, chtěli aby se lidé smáli, aby plakali, aby sdíleli jeho pocity a aby se báli. A tak se jednoho dne Andy rozhodl, že bude zápasit s ženami ve wrestlingu, při této příležitosti potkal svojí velkou lásku se kterou zápasil jako první. Tyto zápasy vyvrcholili až k velkým potyčkám s králem wrestlingu, který ho vyzval na opravdový zápas a zamával s Andym jako s kusem hadru. Se všemi gagy mu pomáhal jeho životní přítel Bob Zmuda a angažmá zařizoval George Shapira. Pak přišla ta smutná zpráva když Andy zjistil, že má rakovinu, samozřejmě, že po všech habaďůrách co obecenstvu naservíroval mu to nikdo nevěřil, zprvu ani jeho přátelé a ani rodina, ale bohužel to byla pravda a Andy měl poslední přání, vystupovat v Carnegie hall. A kdo to všechno zaplatí? no přece Tony Clifton :-)

Hodnocení: Muž na měsíci působí velice hezkým dojmem, cítíte s Carreyho Kaufmanem, protože Jim Carrey je naprosto dokonalý a předvádí samé geniality, celý film Vás úplně pohlti a neunikne Vám ani jedna minuta.Režie: Miloš Forman
Hrají: Jim Carrey, Courtney Love, Danny DeVito, Paul Giamatti

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Nejprve se naučte češtinu a pak pište recenze8/10
Lubomachr I'm Andy10/10
guest andy
mrwn co rict10/10
Nagasawa Thx Smeti8/10
dawe Muz na mesici
Nucleo Diky, Andy!
guest Měsíčňan
Tony Clifton Voooooooolare
guest Andy Kaufman rulezZz...
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (10)