Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 1°C, 27 online
TV 05:12:02

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[6]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10021x
Přidáno:
25.08.2008
Autor:
Chen
 

Mumie: Hrob Dračího císaře - The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

obal

Série filmů o oživlé mumii byla rozporuplná už od druhého dílu, tedy Mumie se vrací. Zatímco první Mumie bylo veskrze kladně přijímané akční dobrodružství plné skvělého humoru, u pokračování už nebyly názory tak jednotné. Někdo ho považoval za na větší lepší bombastičtější, jiný za přeplácané a bezesmyslné.

Mumie: Hrob Dračího císaře se nakonec stal nejhůře hodnoceným filmem z dosavadní trilogie. Zásluhu na to mám samozřejmě režisér Rob Cohen (Rychle a zběsile), který vystřídal Stephena Sommerse. Rob Cohen už natočil pár propadáku (Stealth) a tak se automaticky čekalo, že Mumii nezvládne ukočírovat už tuplem.

Z části byly tyto vize správné. Mumie vás sice nudit nebude, ale přece jen, Cohen nezvládl dvě věci. Přestože film nás neustále bombarduje akčními scénami, tak jsou obvykle ne úplně vypilované a řemeslně dobře zvládnuté. Tou druhou je, že se mu nevysvětlitelným způsobem podařilo potlačit charisma hlavních postav na minimum.

Brendan Fraser už není ten pravý Rick O´Connel, i když občas prohodí vtipnou hlášku, ale jakoby mu chyběla energie a živelnost. Nová představitelka Evelyn Maria Bello není špatná herečka, jak už nám v mnoha filmech dokázala, ale z mého pohledu jí chybí roztomilost Rachel Weisz. Dospělého syna dvojice dobrodruhů Alexe si střihnul Luke Ford, který není úplně nesympatický, ale mohlo by to být lepší. Vrací se i John Hannah v roli bratra Evelyn.

V Mumii se objevuje i asijská herecká smetánka. Máme tu Jet Li jako krutého, po světovládě (po čem jiném také, že) toužícího císaře Hana a Michelle Yeoh, která si zahrála kouzelnici Zi Juan.

Mumie: Hrob Dračího císaře se odehrává především v Číně. Tam před mnoha staletími proklela Zi Juan panovníka Hana za to, že jejího milence Minga nechal roztrhat koňmi a ji samotnou negentlemansky probodl nožem. Ale Zi Juan přežila a potrestala císaře i jeho armádu tím, že z nich udělala terakotovou armádu.

Sama se stala nesmrtelnou, aby mohla bránit zlomení kletby. Han by se totiž dozajista pokusil znovu ovládnout svět. Ale ani mocná nesmrtelná čarodějka nezmůže nic proti O´Connellovým. Opět jsou to oni, kdo mají prsty (i když nechtěně) v oživení Hana.

Od této chvíle už to známe, Connellovi se musí spojit se Zu Jian a její dcerou Lin (Isabella Leong) a zabránit hliněnému císaře, aby se napil z pramene věčnosti, stal se tak neporazitelným a oživil svou gigantickou armádu, která by bez problémů zadupala do země každého, kdo by se nechtěl podvolit.

A než se to podaří, čeká nás plno honiček, přestřelek a mlácení, narazíme na draky, yettie a další nestvůry… Cohen ví, jak nasadit tempo, aby film nenudil. Ale soustředí se spíše na kvantitu, než na kvalitu. Hlavním zklamáním je, že z očekávaného souboje Michelle Yeoh a Jet Lieho se stala jen průměrná, možná až podprůměrná bitka meči, u které vás vysloveně zabolí, že jejich schopností bylo naprosto nevyužito.

Obecně řečeno nejsou akční scény až tak špatné a některé jsou dost dynamické a zběsilé, aby udržely vaši pozornost. Ale určitě mohly být mnohem lepší.

Triky také nedopadly úplně nejlépe, ale ono to překvapivě není to ke škodě věci, protože díky tomu získala Mumie neodolatelný béčkový ráz.

Kdybyste po tom toužili, tak najdete na Mumii: Hrobu Dračího císaře tolik nedostatků, že byste je bez titulu z ČVUT nezvládnuli spočítat, ale já jsem nakonec byl v s filmem vlastně spokojený. Čekal jsem svižnou popcornovou zábavu, která mě během své stopáže pobaví a dostal jsem ji.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Rob Cohen
Hrají: Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, John Hannah, Michelle Yeoh, Luke Ford, Isabelle Leong, Anthony Wong Chau-Sang, Russell Wong

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest The Mummy 42/10
Samantha Mumie7/10
guest ...5/10
guest běloušek8/10
guest tom2/10
lamiska lamiska7/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (6)