Dneska je čtvrtek, 26.05.2022, svátek má Filip, venku je 19°C, 53 online
TV 20:14:43

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2005
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[11]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9653x
Přidáno:
29.09.2005
Autor:
Chen
 

Mr. & Mrs. Smith

obal

Podobné zápletka už tu byla (Čest rodiny Prizziů), ale tenkráte je film pojat s hodně velkým nadhledem a nechybí ani černý humor (opravdu drsný). Hlavním zdrojem vtipů je především kontrast uhlazené dvojice manželů a (téměř) bezcitných zabijáků. A daří se. Některé situace jsou k popukání, například, když Jane „omylem“ trefí svého chotě nožem do nohy nebo si během honičky v autě vyprávějí, o čem všem lhali. Jejich mimika i hlášky jsou dokonale načasované. Navíc to mezi oběma ústředními charaktery opravdu jiskří, takže vůbec není těžké uvěřit, že by z nich mohl být (a v reálu i je) milenecký pár. V tomto případě byl casting sázkou na jistotu. Oba mají nesporný herecký talent a navíc vypadají velmi dobře.

Akce a humor. Obojího je dost a dost. A obě složky do sebe zapadají jako mozaika. V jeden okamžik se „řežou“ tak divoce, že z jejich hnízdečka lásky zbudou jen trosky a v zápětí jsou z toho tak vzrušení, že se neváhají hodně divoce pomilovat. Dynamické sekvence jsou dechberoucí. Neustále přestřelky s rychlými záběry kamery, které ovšem nejsou téměř zmatené, automobilové honičky, výbuchy. Připravte se na to, že hladina adrenalinu vám hodně rychle stoupne. Už dlouho jsem doufal v to, že se podobného akčního nářezu dočkám. A to jsem ani nedoufal, že půjde také o svěží komedii.

O ironickém nádechu svědčí i hudba, která v sobě spojuje rytmické části s tóny, které známe z rodinných filmů. Nechci ovšem naznačit to, že by to byla parodie. To určitě ne. Některé momenty jsou sice záměrně přitažené za vlasy, ale to spíše aby došlo k odlehčení tématu, než k jeho zesměšnění.

Kromě dvou zmíněných sexsymbolů se na plátně ukáží například komediální mazák Vince Vaughn. I ten je příjemný jako téměř vždy. Musíte se usmívat už jen když vidíte, jak se snaží tvářit vážně, ale z jeho pohledu odhadnete, že by se nejraději začal smát. Ostatní herecké obsazení není příliš známé, ale možná je dobře, že se dočkáme spíše neokoukaných tváří. Přece jen, ústřední herecké dvojice je slavná dost (a zaslouženě).

Od filmu jsem rozhodně nečekal tolik. Předpokládal jsem, že půjde o svižnou akci, ale to, že využije i svého komediálního potenciálu naplno, to je pro mě příjemným bonusem. Určitě vám film připomene například Válku Roseových a kvalitativně se řadí do stejné třídy (tedy, do té nejvyšší). Mezi akčními komediemi patří opravdu k vrcholu, o čem svědčí i celosvětové tržby z kin, které zatím činí téměř 430 milionů dolarů.Režie: Doug Liman
Hrají: Brad Pitt, Angelina Jolie, Vince Vaughn, Adam Brody, Kerry Washington, Keith David, Chris Weitz, Rachael Huntley, Michelle Monaghan, Stephanie March, Jennifer Morrison, Theresa Barrera, Perrey Reeves, Melanie Tolbert

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest 74
guest petr10/10
simonce nic moc5/10
Mya Pan a paní .....4/10
miskahrabalka Inu...3/10
wolgynka :)
Kurdt Amerika
krisa Nej film .....10/10
guest Souhlasím (celkem)10/10
kirsti25 ..........8/10
DeeDee_KL velice povedene ...8/10
Sirius Ušlo to6/10
chuck akce, akce,..6/10
Pája akce6/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (14)