Dneska je pátek, 24.05.2024, svátek má Jana, venku je 18°C, 50 online
TV 11:54:04

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2010
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
9598x
Přidáno:
08.11.2010
Autor:
Chen
 

Machři – Grown Ups

obal

Většina z nás je má ráda, ale pár to nepřizná. Nenáročné komedie bez větší hloubky, s pár morálními poselstvími a několika držkopády. Nic složitého, prostě jen přímočará zábava bez zbytečných komplikací, která má za úkol pobavit.

Machrům se pobavit rozhodně daří. A přitom nejde o nic jiného, než že se partička  stárnoucích komiků (Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade a Rob Schneider) rozhodla natočit společný film, ve kterém si trošku zablbnou.

A z filmu je vysloveně cítit, jak si jeho natáčení užívali a dobrou náladu musejí zákonitě přenést i na vás (a jestli ne, tak jste „suchaři“ :)). Z Machrů čiší pozitivní atmosféra, děj se nekomplikuje příliš vyhrocenými momenty (znáte to, situace se zkomplikuje, aby na konci mohlo vše skončit standardním happy endem), pánové prostě vtipkují a skotačí v domě u jezera a to je asi tak vše.

Člověk by neřekl, jak povedené může být „domácí video z dovolené“. Samozřejmě, to trošku přeháním, ale Machři tak opravdu působí. Jenže na rozdíl od standardních záběrů z rodinných akcí je tu spousta gagů od slovních až po vizuální (pády a podobně), které skutečně pobaví.

Nejde o nic složitého, vtípky jsou jasné a nic intelektuálního v nich nenajdete, ale upřímně, vy, když si děláte srandu, tak zavalíte své přátele narážkami, které vyžadují dvacet minut, než je ostatní pochopí? A nebo se snad alespoň lehce neusmějete, když známý zaškobrtne na schodech (já ano, nestydím se to přiznat :D)?

Machři si prostě na nic nehrají a je to jen a jen dobře. O příběh, kdy se pětice kamarádů ze školy vydává do domu k jezeru s rodinami, nijak výrazně negraduje, spíše se jen využívá potenciálu, které prostředí nabízí.

Humor není úplně útlocitný, ale není také nechutný (až na pár výjimek) a i když se objeví několik scén, které jsou spíše trapné, než vtipné, drtivá většina humoru funguje a rozesměje. Ještě, aby ne, když je tu tolik známých komiků. A navíc uvidíte například Salmu Hayek, Marii Bello nebo Jamie Chung.

Nevyhneme se tu pár poučkám o síle rodiny a upřímnosti, však určitě víte, o čem nás americké filmy rády informují. Ovšem dá se to zvládnout, není to divákovi neustále omíláno. Je to dávkováno snesitelně, takže žádné strachy, že by z vás chtěl někdo udělat nejčestnější a nejvíce milující bytost v historii lidstva.

Jistě, že Machři nejsou dokonalí, spousta věcí se nemusí líbit, ale já osobně jsem nemohl filmu skoro nic vyčítat, protože působí tak optimisticky, mile, nezatěžuje diváka uměle vyvolanými dramaty, jeho humor je jednoduchý, ale vtipný a herci byli zvoleni skvěle.

Nečekejte žádný neutuchající proud gagů a to, že se začnete smát v prvních minutách a nepřestanete až do závěrečných titulků. To se splnit nepodaří, ale myslím si, že se jistě dočkáte skoro neustálého úsměvu a dobré nálady.

Machři nejsou komedií desetiletí, nejsou ani komedií roku, jistě by jim prospěl lepší scénář, ale já se nemůžu zlobit na film, který je tak pohodový.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Dennis Dugan
Hrají: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade, Rob Schneider, Salma Hayek, Maria Bello, Maya Rudolph, Joyce Van Patten, Ebony Jo-Ann, Di Quon, Steve Buscemi, Madison Riley, Jamie Chung, Ashley Loren

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest Musim s tebou nesouhlasit!!10/10
auria :)
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)