Dneska je čtvrtek, 22.02.2024, svátek má Petr, venku je 8°C, 22 online
TV 06:32:55

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2006
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[46]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
31254x
Přidáno:
22.08.2006
Autor:
Chen
 

Let's Dance - Step Up

obal

Taneční filmy jsou specifickým žánrem. Buďto jde o minimalistická dramata, která se snaží nastínit životní příběhy vybraných jedinců, kteří se kromě bolavých kloubů potýkají s nepříjemnostmi, které jim ruka osudu připravila. Nebo, a to je častější případ, jde o především vizuální zábavu pro dospívající mládež, jinak řečeno teenagery. Ti chtějí především, aby se ve filmu našli mladé sexy lidi, napěchovaný soundtrack, cool oblečení a dechberoucí taneční scény. Vše Let´s Dance má. Ale přestože už pár let neřeším proč je Brenda na Kelly tak zlá, a že má Steve nové Ferrari, tak jsem si Let´s Dance užil.

Dobře, jsem si vědom toho, že podobný příběh se v reálu asi jen tak nestane. Jenže proč se trošku nezasnít a neodpoutat se od stereotypu všedního dne, ze kterého je nám (nebo alespoň mně) někdy pořádně na zvracení (na blití je lepší výraz). Musíte prostě na chvíli zapomenout na to, že partneři se dnes nehledají podle toho, jestli to zajiskří, když se poprvé uvidí, ale důležité je kolik máte kreditek a v čem si vozíte zadek. Jestliže nehodláte přistoupit na romantickou vlnu, tak se na vás vyhrne spousta někdy až přesládlých klišé, které mají se skutečností společného jen máloco. Proto doporučuji před zhlédnutím připravit své sentimentální „já“.

Je tu samozřejmě i snaha (někdy až přehnaná) o dramatickou rovinu, ale možná by bylo lepší, kdyby jí nebyla věnována taková pozornost a spíše by bylo přidáno více tanečních scén. Nic proti hlubším momentům, ale během sledování jsem měl dojem, že některé momenty se do Let´s Dance prostě nehodí a zbytečně mu propůjčují příliš temný nádech, který nebyl potřeba. Sympaticky pohádkovému příběhu to spíše ubližuje, než aby mu to vdechlo reálnější podobu.

Hrdinou je tentokrát „bad boy“ Tyler (Channing Tatum), který má rozkrok u kalhot pořádně nízko a EGO pro změnu docela vysoko. Většinu času tráví poflakováním se po ulicích s kamarády, házením plechovek po autech, rozbíjením oken, ale také tancem, který mu opravdu jde. Jednou se během noci ze srandy s partou vloupá do školy umění. Jenže ho chytí. Jelikož to není jeho první problém se zákonem, tak je odsouzen na 200 hodin veřejně prospěšných prací právě v institutu, ve kterém způsobil školu. Pro kluka z ulice je to nejdříve docela šok. Konzervativnost zdejších lidí mu moc nesedí. Jenže pak uvidí baletní tanečnici Noru (Jenna Dewan). Nálada se mu hned zlepší. Je to totiž kočka. Pár minut přeskočíme. Scénář tomu chce, aby ti dva vytvořili (nejen) taneční pár, jelikož Nora potřebuje partnera na závěrečné představení, které rozhodne o jejím dalším osudu…

Upozornil jsem, že půjde skoro až o pohádku. A vadí to? Mně ani ne. Hlavně proto, že další, co Let´s Dance nabízí je už mnohem zajímavější a povedenější než děj. Začněme například soundtrackem. Ten je plný kousků od současných veleoblíbených umělců jako je Ciara, Chris Brown, Kelis, Sean Paul nebo Youngbloodz. Rytmus songům nechybí a i ty největší „lemry“ si občas určitě podupou nohou až se na film budou dívat. Tím se dostávám k choreografii tanečních scén. Měla ji na starosti (stejně jako režii) proslulá choreografka Anne Fletcher (mimochodem, ve filmu se objeví jako Stephanie), která vytvořila pohybové sekvence pro desítky hollywoodských filmů (od Svateb podle Mary až po Riskni to s Polly). Dala si hodně záležet a odvážila se udělat poměrně riskantní experiment - spojila street style s baletem. A výsledek vypadá skvěle. Na jedné straně kultivovanost, a téměř éteričnost klasického tance, na té druhé rytmičnost a nespoutanost hip-hopových sestav.

Bez fyzicky nadaných představitelů by to samozřejmě nešlo. Casting byl velmi dobrý. Ano, na herectví ještě mohou něco vypilovat, ale jejich taneční kousky někdy až berou dech. Já nejsem žádné „dřevo, ale u některých pohybů, které předvádějí bych si zlomil minimálně tři končetiny a „vyhodil“ plotýnky. Dokonce i jedna z nejmladších dívek ve filmu Alyson Stoner (rok narození 1993) má za sebou neuvěřitelné zkušenosti. Už od nejrannějšího dětství se věnovala baletu, jazzovému a následně hip-hopovému tanci. Poté se učila u proslulých choreografů v Los Angeles. Znát jí můžete například z videoklipů Missy Elliot nebo Eminema. Jenna Dewan také není žádný „zelenáč“, jako tanečnice doprovázela P. Diddyho nebo Janet Jackson na jejich turné. Channing Tatum se objevil například v klipu Rickyho Martina, a je také úspěšný model a vynikající sportovec, který s přehledem zvládá vše od Kung Fu až po baseball. Pohybovou průpravu tedy má a vyplatila se mu, protože se zdá, jako by tancoval možná tak od čtyř let.

Mezi Jennou a Channingem to jiskří a vůbec není těžké uvěřit tomu, že se do sebe „zakoukali" (a oni se zakoukali, v současné chvíli jsou partneři i v reálném životě). Oba mají takového charismatu, že kluci budou utírat sliny, až uvidí hlavní hrdinku a holky začnou ihned přemýšlet, kde seženou Channingův plakát v životní velikosti. Jasné je to, že nakonec si skončí v náručí a poradí si se standardními nástrahami jako je zákeřný expřítel, naštvaný kamarád. Znáte to, je to téměř totožné u všech podobných filmů.

Šablonovitý děj ale není největší nepříjemností. Zklamáním je spíše to, že tanečních scén je opravdu překvapivě málo. Je to hodně udivující, protože jak bylo řečeno, představitelé mají fyzický potenciál podávat neuvěřitelné výkony a Anne Fletcher je bezesporu výtečná choreografka. Ale už ne tak dobrá režisérka. Zbytečně se soustředí na dramatičnost a samotného tance nám nedává tolik, kolik bychom chtěli. Přesto je Let´s Dance příjemná jak pro oči, tak pro uši. Tedy, pokud už nejste ve věku, kdy máte doma sbírku CD – Nejlepší dechovkové kapely všech dob.Režie: Anne Fletcher
Hrají: Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff, De´Shawn Washington, Mario, Drew Sidora, Rachel Griffiths, Josh Henderson, Tim Lacatena, Alyson Stoner

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Tanec...Celkem 496 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest lets dance strees
anja Super filmík10/10
VeKiMa let's dancetip
guest Terko???5/10
simonce Nic moc4/10
HonzaMudrak Film
guest Step up10/10
shelmicka Step up
zuzikx1 Lets dance10/10
guest L´ets dance10/10
guest RE: step up5/10
guest step uptip
guest ydgghdtzh10/10
guest Let´s dancetip
guest kajhfdafdklajf9/10
guest RE: Film
smoki tanec nábor
mexxie RE: LAMY
mexxie step up mazec9/10
Monica913 Good
guest good...
guest GOOOOOOOOOOOOOOOOD
verny pls plsss
divák RE: lets Dance
CATS LET´S DANCEtip
Mikkkinkaa pecka!
deny step up
verunka lets dance10/10
natally lets dance10/10
mini můj názor8/10
guest RE: supeeeeer
guest RE: výstraha
Morinka výstraha
Morinka Let's dance10/10
Anča Let¨s dance
dedula5 Let's Dance co jinýho?:)10/10
paya super8/10
petraaulrichova nej filmiktip
guest let´s dance
guest RE: Titulky
Apeco Titulky
deniska5552 Let' Dance10/10
guest RE: RE: Soundtrack
scarlettka woooooooooow10/10
guest LAMY
guest lets dance
ewicsek Bylo to dobrý
guest !!!!!!!step up!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
guest lets dance
guest stana
Petrik jižní čechy
Wanesa Let's dance10/10
p0li123 super10/10
nikuskaaaa uzasny10/10
Pajulka supertip
guest RE: RE: RE: KRAVSKÁ VYMRDANÁ KUNDIOVINA VYPÍČENÁ
hera RE: KRAVSKÁ VYMRDANÁ KUNDIOVINA VYPÍČENÁ
coool_babena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!STEP UP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tip
čůrák RE: RE: KRAVSKÁ VYMRDANÁ KUNDIOVINA VYPÍČENÁ
Lucka RE: KRAVSKÁ VYMRDANÁ KUNDIOVINA VYPÍČENÁ
spesl step up10/10
čůrák KRAVSKÁ VYMRDANÁ KUNDIOVINA VYPÍČENÁ
junnkie SOUNDTRACK10/10
Hanca lets Dance10/10
guest RE: Soundtrack
guest lets dance
Vilda Let's Dance
Miskaka Let´s dance10/10
Kyushu Soundtrack
Mufinka bombovej film Let's dancetip
guest RE: Písnička
www.imaginarni.blog.cz Jak je to možné???
Lucinka04 RE: Lets Dance
katka Lets Dance
míša černotová úžasné10/10
Lucinka04 RE: RE: Lets Dance
katka RE: Lets Dance
Lucinka04 Lets Dance
guest Písnička10/10
Jakub Let's dance-Step up9/10
romča Let' dance10/10
guest let´s dance step up
guest good
ercaca Let´s Dance
guest super10/10
Petuna Let´s dance
Laneyka Let´s dance - nej film
guest Let´s dance
guest Soutěž k příležitosti premiéry filmu Let´s dance
Monika Názor v filmu8/10
guest Let's dance
ytsik prosim!!!
ytsik RE: lets dance
badgirl666 lets dance
HankaS Let´s dance10/10
guest Let´s dance
l-e-o-n-k-a- Let´s dance10/10
guest SUPEER10/10
kikina14 let´s dance10/10
JOlly supeeeeer10/10
szegmi Let´s Dance10/10
enu film
Chen RE: Film
Terka Filmtip
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (104)