Dneska je středa, 23.09.2020, svátek má Berta, venku je 18°C, 74 online
TV 11:06:46

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2009
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
8267x
Přidáno:
03.08.2009
Autor:
Chen
 

Krvavý Valentýn – My Bloody Valentine 3D

obal

Málokterý tvůrce si dovolí prohlašovat o svém filmovém dítku, že bude revoluční, neokoukané, originální a podobně. Je tu totiž jeden problém, pokud naslibujete divákům hory doly, tak od titulu očekávají mnoho a málokdy neodejdou z kina zklamaní, protože mají někdy až přehnaně velká očekávání, která samozřejmě z 90 % nejsou naplněna.

A Krvavý Valentýn je na tom podobně. Jde sice o první horor ve 3D, ale 3D efektů využívá až překvapivě málo a jestliže doufáte v to, že se leknete třikrát do minuty a každou čtvrthodinku si budete muset měnit spodní prádlo (v případě, že nějaké nosíte), pak zapláčete.

V tomto ohledu film trestuhodně zklamal, sliboval technologické orgie a přitom jde jen o menší poškádlení. Ale na druhou stranu, v žádném případě ho nelze označit za špatný film, byť je jedno klišé za druhým a postavy se chovají občas docela nelogicky, což je ale věčným prokletím žánru.

Děj je zasazen do malého milého městečka, které je závislé na místních dolech. V těch ovšem došlo k tragedii, kde za záhadných okolností zahynulo několik dělníků. Přeživší muž, který byl hospitalizován, povraždil v nemocnici půlku pacientů i personálu a utekl.

Scénář následně přeskočí do dolů, kde probíhá valentýnská party plná opilých mladých lidí. A následně se odstartuje hodně drsný masakr (film se byl také ve většině zemí přístupný od 18 let a je k tomu důvod). Vrahem je tentokráte horník skrývající se za plynou maskou a v ruce třímající multifunkční krumpáč. Ale občas neváhá použít i jiné nástroje, pro příklad jedna z „bezejmenných“ obětí pozná, že lopata vražená do úst na úsměvu nepřidá.

Krve je tu opravdu dost a dost a to mám za sebou slušnou řádku vyvraždovaček. Pokud tedy nejste otupělými jedinci, kteří brutální momenty sledují s klidem a přežvykují u toho krvavý biftek, tak můžete být zaskočeni tím, kam až tvůrci zašli. Násilí je tu možná trošku přehnané, ale pomáhá to atmosféře, kdy Vás mrazí s ohledem na to, že netušíte, kam až jsou tvůrci s některými scénami ochotni zajít.

Jistě, někdy jsou určité scény přehnané a spíše úsměvné, ale některé jsou vysloveně nechutné (ano, je mi jasné, že pro spoustu lidí je to lákadlo, smutné :)). Mistři od speciálních efektů odvedli docela slušnou práci, takže násilí je drsné.

Do hlavních rolí byly obsazeny (jak jinak) mladé pohledné tváře, ovšem tentokráte spíše ze skupiny „jsou pěkní, ale umí docela hrát“. Hlavní role byly svěřeny hercům jako je Jensen Ackles (Lovci duchů), Jaime King (Sin City) a Kerr Smith (Dawsonův svět). Připočtěte si také pár desítek komparsistů, kteří obvykle skončí rozcupováni na kusy.

Další lahůdkou je to, že pravděpodobně poprvé v historii filmu uvidíte ženské intimní partie ve 3D. Je tu totiž jedna nahá scéna, která trvá pár minut. Ani v tomto ohledu není film nikterak cudný.

Dějová stránka sama o sobě není nějak objevná, ale daří se jí chvíli držet diváka v napětí, protože není vůbec jasné, kdo by mohl být vrah a přitom podezřelých je pár hlavních charakterů. Konec je ale trošku sporný, někomu může přijít úsměvný, pro druhého bude pravděpodobně šokující.

Byť je Krvavý Valentýn poměrně velkým zklamání v ohledu nevyužitého potenciálu 3D obrazu, jde o nadprůměrnou brutální řezničinu, která není jen laciným pokusem znechutit diváka, ale docela divokou hororovou jízdou, která fanoušky jistě neurazí.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Patrick Lussier
Hrají: Jensen Ackles, Jaime King, Kerr Smith, Betsy Rue, Edi Gathegi, Tom Atkins, Kevin Tighe, Megan Boone, Karen Baum

Copyright © 2000-2020 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest krvavý valentýn
guest Kravý Valentýn x)4/10
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)