Dneska je sobota, 15.06.2024, svátek má Vít, venku je 20°C, 25 online
TV 17:06:11

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10196x
Přidáno:
16.10.2008
Autor:
Chen
 

Král Škorpión: Vzestup říše - Scorpion King 2: Rise of a Warrior

obal

Nejdříve se přihnala Mumie, pak se vrátila a s ní se představila i postava Krále Škorpiona. Ten hrál v Mumie se vrací menší, ale poměrně důležitou roli. A protože se jevil jako poměrně zajímavý charakter, tak se objevil ve vlastním filmu s „neočekávatelným“ názvem Král Škorpion.

A jeho vlastní filmové dobrodružství docela uspělo. Nevydělalo sice tolik jako jeho „sestry“ Mumie, ale pořád si připsalo na konto slušnou částku peněz.

Zatímco Mumie se už dočkala třetího dílu, Král Škorpion se může pochlubit druhým. I když slovo „pochlubit“ není úplně to nejlepší. Jelikož pokračování putuje rovnou do videopůjčoven, je jeho rozpočet hodně omezený.

To se odrazilo (a velmi nepříjemně) na několika aspektech. Když máte málo peněz, tak si samozřejmě nemůžete dovolit velké herecké hvězdy, které si obvykle za pár tisíc dolarů ani neuprdnou. Není to nějak akutní problém v případě, že během castingu narazíte na neznámé, ale sympatické tváře. To se ovšem podařilo jen v případě hlavního hrdiny Mathiase. Jelikož se film vrací do dob jeho mládí, tak The Rocka vystřídal mladší představitel ústřední role, který je docela charismatický. U ostatních postav je situace ale o poznání horší. Nejen, že obvykle jsou jejich herecké výkony na úrovni školní představení sedmé třídy základní školy, ale navíc jsou vizuálně docela nevýrazní.

Málo zaplaceno dostal pravděpodobně i scénárista. A jestli dostal zaplaceno dost, tak to bylo plýtvání penězi, protože Vzestup říše má hodně podřadný příběh. Jde o velmi nepovedenou kombinaci pohádky, mýtů a akční podívané. Abyste měli představu, tak ve zkratce – zlý generál zabije otce hlavního hrdiny, následně zlikviduje i krále, usedne na jeho trůn s pomocí černé magie a jediný způsob jak ho zabít je nalezení mystické zbraně, která prolomí jeho kouzla.

Jelikož jde o fantasy, tak často dojde na speciální efekty. A ony opravdu speciální jsou, ale naneštěstí ne v dobrém slova smyslu. Někteří netvoři, kteří se ve filmu objevují jsou opravdu úsměvní, u slabších povah spíše k pláči. Něco tak „propracovaného“ uvidíte například v pohádkách vysílaných na ČT v neděli dopoledne. Režisér by udělal lépe, kdyby se vykašlal na momenty okořeněné o vizuální triky, protože jsou přinejlepším špatné.

Jediné, co se dá vyzdvihnout jsou relativně dobře odvedené bitky. Jejich choreografie je docela slučně zvládnutá, odsýpají jedna radost a čas od času jsou zpestřené o líbivou „zpomalovačku“.

Když ale u filmu mohu pochválit jen představitele hlavního hrdiny a pár soubojů, tak to není to pravé ořechové. Opravdu jsem byl z filmu hodně rozčarován. Zatímco první díl mě velmi slušně pobavil, tak druhý mě dost často rozesmál, protože místy vypadal jako fantasy staré přibližně dvacet let.

Jestli se vám původní Král Škorpión líbil, tak se můžete na jeho pokračování podívat ze slušnosti. Ale hodně bych se divil, kdyby Vás Vzestup říše nezklamal, protože první díl je o několik tříd výše než jeho následovník a nejen díky kvalitnějším trikům.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Russell Mulcahy
Hrají: Michael Copon, Karen Shenaz David, Simon Quarterman, Tom Wu, Andreas Wisniewski, Randy Couture, Natelie Becker

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
acidofil RE: Obrázek
guest Obrázek
RENATA RENATA
davids123 super
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (4)