Dneska je středa, 17.04.2024, svátek má Rudolf, venku je 5°C, 31 online
TV 01:39:47

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2004
Hodnocení autorem:
tip
Hodnocení čtenáři[11]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12968x
Přidáno:
01.12.2004
Autor:
Chen
 

Kill Bill 2

obal

Nevěstin seznam má ještě tři položky…

Kill Bill Vol. 1 je bezesporu vynikající film. Quentin Tarantino ukázal, že mu akce rozhodně není cizí. Okořenil jí spoustou netradičních postupů a připravil pro nás něco, co se jen tak nevidí (míněno v dobrém). Na druhou stranu lehké rozpaky vyvolalo to, že rozuzlení celého příběhu se skrývá až v díle druhém. Jak jistě víte, Kill Bill měl být původně jedním filmem, ale nakonec se ukázalo, že by to buď znamenalo příliš dlouhou stopáž nebo spoustu kvalitních scén na podlaze střižny. Tarantino se nerozhodl ani pro jedno z nabízených řešení a jednoduše „přesekl“ film na dva díly. A teď, po zhlédnutí závěrečného pokračování mohu říct, že to bylo to nejlepší, co mohl udělat.

Je to především proto, že zatímco v díle prvním plní Tarantino svůj slib, ve kterém tvrdil, že natočí „hustý akční nářez“, tak druhý díl se nese spíše v poklidnějším duchu a nabízí klasické Tarantinovské dialogy. Kdybych nevěděl, že šlo původně o jeden film, bez jakýchkoliv pochyb bych předpokládal, že dva díly byly plánovány už od počátku.

Na konci Kill Bill Vol. 1 jsme se dozvěděli, že Nevěstina dcera je naživu. Ale to Nevěsta (Uma Thurman) netuší. Jediné, co jí zajímá je to, aby si mohla škrtnou tři zbývající jména na jejím seznamu. Budd (Michael Madsen), Elle Driver (Daryl Hannah) a Bill (David Carradine) už ví, že si na ně Černá Mamba brousí katanu. Budd je ochoten svou zodpovědnost přijmout (i když svůj život nedá lehce), Elle se na souboj s Nevěstou vysloveně těší a Bill má pro svou bývalou milenku připravených pár překvapení…

Kromě toho se ještě dozvíme nejen skutečné jméno Černé Mamby, ale také něco z její minulosti (například u koho podstoupila výcvik). Přiblížen nám bude i masakr během příprav na Nevěstinu svatbu, ale překvapivě ho uvidíme jen z povzdálí (což mě udivilo, potom, jaká krvavá jatka probíhala v dílu prvním). Dokonce zjistíme i to, jak Elle přišla o oko. V podstatě budou zodpovězeny (téměř) všechny otázky, které vyvstaly v prvním díle.

A osobně si myslím, že bude i vyřešeno dilema, které spočívá v tom, zda filmu prospělo rozdělení na dvě části nebo ne. Podle mého určitě. Kdybych trošku přeháněl, tak bych dokonce prohlásil, že jako celek by možná Kill Bill působil trošku nekompaktně. Jak už jsem naznačil, druhý díl se totiž spíše než na monumentální akční scény, soustřední na dialogy mezi hlavními (i vedlejšími) postavami. Ty jsou, jak jsme u Tarantina zvyklí, skvělé. Tak skvělé, že se určitě některé „hlášky“ stanou kultovními. Například závěrečný slovní střet mezi Nevěstou a Billem, je jednoduše kouzelný. To se jen tak neslyší. Ve stejném duchu se nese většina rozhovorů, takže ti, kteří si stěžovali, že první díl postrádá Tarantinův rukopis, budou tentokráte spokojeni.

Spokojení budou i ti, kteří se těší na kvalitní souboje. Nebude jich sice tolik, jak v Volume 1, ale ochuzeni o ně nebudete. I když, pokud by byly o trošku delší, tak by to filmu asi také neuškodilo. Více méně i finální souboj s Billem vlastně trvá (pokud nepočítám promluvu mezi hlavními aktéry) pár vteřin a soupeři ani nevstanou ze židlí.

Kill Bill 2 se stylově mnohem víc blíží Tarantinovým předchozím filmům, které byly vystavěny především na dialozích na hranici absurdity (a někdy i za ní). Nepostrádá lehký akční náboj, ale, co se týče počtu soubojů, tak se s prvním dílem se srovnávat nemůže. Když se nad tím zamýšlím, možná by stálo za uvažovat nad tím, jestli by neměly být kapitoly obou filmů poskládány do trošku odlišného pořadí, aby vznikl jiný poměr mezi rozhovory a akcí. Ale i tak je Kill Bill (samozřejmě myslím obě části) unikátní titul, který rozhodně stojí za pozornost každého filmového fanouška, který chce něco trošku jiného, ale ne zase tak moc…

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Uma Thurman, David Carradine, Chia Hui Liu, Michael Madsen, Daryl Hannah, Michael Parks, Bo Svenson, Jeannie Epper, Samuel L. Jackson, Perla Haney-Jardine, Helen Kim

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest RE: Hovadina9/10
guest janek712200710/10
simonce Stojí to za zkouknutí8/10
guest RE: Hovadina
Beatrix Kiddo KILL BILL10/10
Bill g
tivvit i love you honey bunytip
guest Hovadina
docturek kill bill10/10
Clarice Mazec10/10
guest haney
guest Kill Bill 2
vejinka supr8/10
globus nuda
Kogsik shit2/10
Jones Nuda
Ptak Kill Bill210/10
Nana nad 100%10/10
guest super
Judge_Dredd hmmm....
AJoe skvělý
dzejny ZUPPA
Silvinka SUPER
niccittka bíll
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (24)