Dneska je neděle, 02.10.2022, svátek má Olívie, venku je 11°C, 53 online
TV 23:40:55

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2004
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[6]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12578x
Přidáno:
24.01.2005
Autor:
gllo
 

Já, Robot - I, Robot

obal
Will Smith hraje roli detektiva Del Spoonera v high-tech thrilleru. JÁ, ROBOT, inspirovaném knihou povídek visionářského autora Isaaca Asimova. V roce 2035, patří roboti ke spolehlivé nedílné součásti každodenního života. Ve filmu je důvěra v roboty otřesena a pouze jediný člověk, sám proti celému systému, tuší co se stane.

Představte si svět, kde motocykly jezdí samy, roboti dirigují symfonické orchestry a zvířecí myšlenkové pochody pohybují robotem. Ne, to nejsou vidiny vzdálené budoucnosti.. jsou to titulky dnešních novin. Odehrává se za třicet let. Technologické vymoženosti ve filmu JÁ, ROBOT , "Automatičtí domácí asistenti,"architektura, oblečení a dopravní prostředky jsou fantastické i když pro diváky nepřijatelné.

Vzhledem k tomuto pokroku, není sebemenší pochyby o tom, že roboti budou v blízké budoucnosti nedílnou součástí našeho každodenního života. Každá rodina bude mít nejméně jednoho. Budou nám uklízet, doručovat balíčky, venčit pejsky - dokonce budou dohlížet na naše děti. Ale co když bude jejich spolehlivost otřesena? Tato otázka je jádrem filmu JÁ, ROBOT.

První z nové generace robotů je vyroben z ultra silné slitiny. NS-5 má vykonávat všechno - od hlídání dětí přes vaření večeře po udržování rovnováhy na vaší šekové knížce.

Svět 2035 věří , že pro roboty existují "3 bezpečné zákony." Robot neublíží člověku, ani nedovolí, aby někdo ublížil člověku: robot musí respektovat lidské pokyny, pokud nekolidují s prvním zákonem. Robot musí chránit svou vlastní existenci, pokud to nekoliduje s prvním nebo s druhým zákonem. Asimov první vytvořil "3 zákony robotů" ve svém sci fi psaní, ale jeho myšlenky pronikly do skutečného světa.

Patrick Tatopoulos se nejvíc soustředil na vzhled robotů, včetně Sonnyho, jednoho z hlavních filmových postav. Tatopoulos, který byl produkčním výtvarníkem a výtvarníkem postav na filmu Twentieth Century Fox "Den Nezávislosti," má stejný úkol ve filmu JÁ, ROBOT. návrh na NS-5s, se včetně Sonnyho Redukoval na tři určující charakteristické rysy: průhlednost, lidská podoba s obdivuhodnou svalovou strukturou a dokonale symetrický obličej. Tyto rysy vedly k několika nádherným návrhům. Vozidla se díky kulovitým kolům pohybují do strany. Boční pohyb umožňuje obrovské , automobilové honičky, s důmyslnou choreografií, o rychlosti 250 km /hod vpřed a do strany.

Pro Proyase, je nejzajímavější otázka, jak si poradíme s roboty? Myslím, že přijdou, o tom není pochyb. Vždycky je zajímavé jak lidi nakonec upraví svou technologii. Nakonec uvěříme tomu, že technologie, v dobrém i ve zlém, nám zlepší život a my to přijmeme. Je to dobře nebo špatně? Myslím, že lidi se tak budou chovat i v budoucnosti. í život a my to přijmeme. Je to dobře nebo špatně? Myslím, že lidi se tak budou chovat i v budoucnosti.Režie: Alex Proyas
Hrají: WILL SMITH (Detektiv Del Spooner, Výkonný producent), BRIDGET MOYNAHanová (Dr. Susan Calvinová), BRUCE GREENWOOD (Lawrence Robertson), JAMES CROMWELL (Dr.Alfred Lanning), CHI McBRIDe (Poručík John Begin), ALAN TUDYK (Sonny)

Copyright © 2000-2022 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
NiKiS-sk skvely film10/10
moni já robottip
Filtr Já robot10/10
Judge_Dredd jen hodnocení7/10
CML Dobrej
Luki Já Robot
lovejosh good8/10
gllo RE: kolize zákonů
ml kolize zákonů
Chen Povedené sci-fi8/10
gllo RE: videl jsem to
hakon videl jsem to
Dandyy ale už
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (13)