Dneska je sobota, 22.06.2024, svátek má Pavla, venku je 18°C, 51 online
TV 23:30:10

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2007
Hodnocení autorem:
tip
Hodnocení čtenáři[2]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10833x
Přidáno:
14.06.2007
Autor:
Chen
 

Heroes - seriálová lahůdka

obal

Z televize se na nás poslední dobou ženou opravdu zajímavé série, kterým stačí jen několik měsíců, aby se staly kultovními. Ztraceni, Prison Break, Zoufalé manželky, Alias, všechny tyto projekty si získaly davy obdivovatelů všude, kde byly odvysílány. V roce 2006 se objevil další hitový seriál, který nejednoho člověka (včetně mě) srazil do kolen. Jmenuje se Heroes. Stvořil ho Tim Kring pro televizní stanici NBC. Zatím vznikla jedna řada, která má 23 dílů, ale už je naplánována další (mluví se o tom, že bych jich mělo být alespoň pět). Není divu, protože Heroes jsou skutečně bezkonkurenční. Sleduje příběhy několika jedinců, kteří díky mutaci disponují zvláštní schopnostmi. Ano, na první pohled to zní jako odnož X-Menů pro obrazovky. Jenže to je omyl. Heroes nejsou tak opulentní a nebombardují diváka triky za miliony dolarů. Naopak jsou civilnější. Hlavní postavy nejsou dokonalí svalovci a bezchybné superbomby v přiléhavých kostýmech, ale obyčejní lidé s neobyčejnými talenty. Mají problémy jako ostatní „nevýjimečné“ osoby, potýkají se s nedostatkem peněz, nefungujícím manželstvím, láskou… Toto ztvárnění je opravdu chytrý krok, protože díky tomu se s ústředními charaktery rychle sžijete, ale také potají začnete doufat, že se časem i u vás projeví nějaká ta neobvyklá schopnost a to by určitě většina z nás ocenila (tedy, pokud by se zrovna neprojevila tak, že bychom byli celý pokrytí modrou srstí nebo něco podobného).

Scénáristé sice občas děj malinko překombinují, ale jinak se jim daří načrtnout příběh každé epizody tak, aby vás nejen neustále držel v napětí, ale ke konci vás překvapil zajímavým zvratem a namlsal vás na další díl. Kvalita jednotlivých dílů se od sebe nějak výrazně neliší. První polovina série je o něco pomalejší, zatímco druhá přidává na akci. Jediným menším zklamáním je finále první sezóny, které by mohlo být více dechberoucí a o něco méně sentimentální. Pro zajímavost první díl sledovalo v USA 14,3 milionů diváků.

Každý z nich si určitě mezi několika hrdiny našel toho svého. A Heroes nabízí opravdu rozmanité postavy:

Hiro Nakamura

Hiro Nakamura

Claire Bennet, kterou ztvárňuje Hayden Panettiere je pohledná středoškolská roztleskávačka, která začne zjišťovat, že se jí extrémně rychle hojí jakákoliv zranění. Ať už se řízne o sklo při přátelské rvačce s kamarádkou nebo dopadne na tvrdou zem z několikametrové výšky.

D.L. Hawkins (Leonard Roberts) je milující manžel a otec, ale současně také bývalý trestanec, kterého stíhá policie, protože byl obviněn z několikanásobné vraždy. Jakožto zločinci se mu hodí schopnost procházet jakýmikoliv objekty.

Niki Sanders (Ali Larter) je manželkou D.L. Hawkinse. Živí se jako internetová striptérka, aby zajistila svého syna. I ona má zvláštní nadání. V některých situacích se v ní probudí její alterego Jessica, které je nadáno nadlidskou silou.

Micah Sanders (Noah Gray-Cabey) je syn D.L. a Niki. A protože oba jeho rodiče vládnou speciálními talenty, není překvapením, že i on je jedním nadán. Je takzvaný technopat. Jinak řečeno, dokáže ovládat jakoukoliv technologii.

Isaac Mendez (Santiago Cabrera) je autor comicsů, ale také feťák. Tento mladý umělec dokáže kreslit budoucnost.

Hiro Nakamura (Masi Oka) pracuje jako programátor v Tokiu, ale teplé (a nudné) místečko v kanceláři vymění za kariéru hrdiny, když zjistí, že dokáže ovlivňovat časové kontinuum. Zvládá teleportaci, zastavení času či cestování v něm.

Matt Parker (Greg Grunberg) pracuje jako policista a marně se snaží zvládnout důstojnické zkoušky. Ale když se u něj projeví schopnost číst myšlenky jiných, přijme ho do svých řad FBI.

Nathan Petrelli (Adrian Pasdar) je ambiciózní kandidát do Kongresu, pro kterého není problém se čas od času proletět stovky metrů nad zemí.

Peter Petrelli (Milo Ventimiglia), bratr Nathana je mladý ošetřovatel plný ideálů, kteří věří, že je určený pro něco „většího“. A to, že v blízkosti někoho s mutací získá stejný talent jako ten, u něhož stojí, napovídá, že by mohl mít pravdu.

Sylar

Sylar

Objevuje se zde ještě několik velmi důležitých osob, které sice nemají žádné nadpřirozené schopnosti, ale jsou pro děj velmi důležité (průvodcem příběhem je Mohinder Suresh, jehož otec pracoval na výzkumu, který se týkal jedinců s genetickými změnami). Osudy všech jsou navzájem propojené a každá událost v Heroes má svůj smysl Hlavním motivem je, že se zmínění hrdinové musí pokusit zabránit zničení New Yorku, které se má odehrát v blízké budoucnosti. V cestě jim kromě jiných stojí také vrah zvaný Sylar (Zachary Quinto), který zabíjí ty, kteří mají speciální nadání a přebírá jejich schopnosti. Přestože sám mezi ně patří.

Během 23 epizod první řady se setkáte i s několika dalšími lidmi, kteří dokáží něco, co není zrovna běžné. Přestože jsou Heroes temní, stále si uchovávají comicsový ráz a náboj. Objevuje se zde řada lidí, kteří možná nejsou přímo ve středu dění, ale ovlivňují ho.

Pokud vás zajímá, kdy by se Heroes mohli objevit na našich obrazovkách, tak to ještě není jisté, ale dobrou zprávou je, že televize Prima oficiálně potvrdila, že práva na Heroes zakoupila.

Na přelomu tohoto a příštího roku by na amerických obrazovkách mělo objevit šest dílů Heroes: Origin. V tomto projektu budou představeni noví hrdinové a diváci by měli rozhodnout, kteří z nich jsou natolik zajímaví, aby se objevili v další seriálové sezóně.

Plánovaná druhá řada by měla obsahovat dalších 24 pokračování (první má premiéru už v 27. září a jmenuje se Generations), takže s Heroes: Origin by si diváci měli užít celých 30 nových dílů. A jestli se budou kvalitativně držet tak vysoko jako první řada, tak si můžeme být jisti, že před obrazovkou strávíme hodně času.

V současné době můžeme napjatě očekávat, kdy se Heroes objeví v programu stanice Prima a do té doby můžeme zkoušet, jestli se nějaká speciální schopnost neprojeví i u nás. Schválně, jaká je pravděpodobnost :)).

Podívejte se na video upoutávku!


Hrají: Hayden Panettiere, Masi Oka, Jack Coleman, James Kyson Lee, Sendhil Ramamurthy, Milo Ventimiglia, Ali Larter, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Greg Grunberg, Zachary Quinto, Santiago Cabrera, Tawny Cypress, Leonard Roberts, Ashley Crow, Jimmy Jean-Louis

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 


Který ze seriálů vás oslnil nejvíce?

Celkem 156 hlasů


Přidej i ty svuj názor!
guest heroes
Dandyy Hm2/10
Sky_Max supr
acidofil vybornytip
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (4)