Dneska je sobota, 22.06.2024, svátek má Pavla, venku je 23°C, 39 online
TV 20:16:17

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2003
Hodnocení čtenáři[10]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
17450x
Přidáno:
11.05.2004
Autor:
Chen
 

Freddy VS Jason

obal

And the Winner Is…

Určitě, když jste byli malí, jste se rádi zapojili do hádek s kamarádky typu: „Silnější je Batman“ „Ne, ne, Superman by mu to natřel“ (mimochodem, film, ve kterém by tyto dvě kultovní postavy vystupovaly se chystá). A podobné diskuse byly asi i na denním pořádku režiséra Ronnyho Yu, který se rozhodl vměstnat do filmu dvě hororové legendy Freddyho Krugera (Robert Englund) a Jasona Voorheese (Ken Kirzinger).

Každý z těchto dvou hororových legend si mezi fanoušky „lekavého“ žánru získal svou výsostnou pozici. Freddy i Jason mají svůj nezaměnitelný styl. Spálený kotelník má opravdu černý smysl pro humor a jeho likvidování obětí je vždy originální (krvavé), na druhou stranu i Jasonova klasická poprava mačetou má svůj styl…

A navíc ani jednoho z nich není zrovna jednoduché zničit. A, že se o to snažila a snaží spousta lidí v několikadílných sériích hororů. Freddy dokáže vládnout snům, a tam ho zabít, to je (téměř) nemožné a Jason je nezničitelný.

Ale teď jsou oba dva uvězněni mimo svět lidí. Na Freddyho se zapomnělo, a tím ztratil svou moc, a Jason si v klidu odpočívá pod zemí. Jenže, vládce nočních můr se jen tak nevzdává. A ke svému plánu hodlá využít neporazitelného Jasona.

Jeho plán je jednoduchý. Poslat vraha s mačetou do Elm Street, aby nastolil vládu strachu. A právě strach je to, co dává Freddymu sílu.

Jenže, ovládnout tak mocnou bytost jako je Jason není snadné. A jeho chuť po krvi je obrovská, a pokud s vražděním nepřestane, pak nezbytou pro Krugera žádné oběti…

Je rozhodně originálním nápadem, aby se v jednom titulu setkaly dvě klasické hororové postavy, které měly vlastní série. A tentokráte se to i docela vyplatilo. Ne, že by Freddy Vs. Jason byl nějak příliš revoluční, ale na druhou stranu to není další z průměrných vyvražďovaček, a to především právě díky tomu, že „likvidátor“ není jen jeden, ale dva a navíc, i když nejdříve stojí bok po boku, se nakonec pustí sami do sebe.

Zbytek filmu, ale už je vytvořen přesně podle narýsovaných pravidel žánru – skupina mladých, poté, co je jich pár (desítek) zabito, zjišťuje, že se musí vrahovi (vrahům) postavit, jinak, nemají žádnou šanci. Tentokráte to sice bude o něco složitější, protože ve spánku jde po nich Freddy, a když jsou vzhůru, mají za zády obřího Jasona, ale pokud chtějí přežít, musí se s nimi střetnou.

Hned po pár prvních minutách vám sice bude jasné, kdo pravděpodobně zemře, a kdo přežije, ale to je u hororů běžné. Navíc Jason je hodně aktivní masový vrah, který se s radostí sobě vlastní vrhne na ravovou párty a poseká tam pár (desítek) lidí, takže sice víte, kteří hlavní hrdinové zůstanu na tomto světě, ale u vedlejších postav si vůbec nebude jistí, kteří z nich se za chvíli bude snažit (marně) odplazit od neodbytného zabijáka.

Ale ze všeho nejvíce se jistě budete těšit na finální střet Freddyho a Jasona. Ten, ale nebude tak bombastický, jak byste očekávali. Určitě není nudný, ale mohlo to být lepší.

Freddy Vs. Jason je příjemným oživením dvou legendárních hororových zabijáků, které se nekompromisně drží žánrových hranic. Není příliš inovativní, ale také není nudnou podívanou. Určitě jde o nadprůměrný horor, který pobaví i vyděsí. Dokonalá zábava na páteční (nejlépe 13-tého) večer…

A navíc, Freddyho čepele i Jasonova mačeta jsou stále sympaticky ostré…

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Ronny Yu
Hrají: Robert Englund, Ken Kirzinger, Monica Keena, Jason Ritter, Kelly Rowland, Chris Marquette, Brendan Fletcher, Katherine Isabele

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest freddy vs jason
guest Freddy vs Jason 2
guest niko15010/10
Tira Super !!!!10/10
guest Freedy vs. Jason
guest RE: Jason vs Freddy
stri-ker super10/10
guest Jason vs Freddy
guest freddy vs jason10/10
prasetrklokozu jason vs freedy9/10
david dejvid.77@.seznam.cz9/10
latherface jason vs, freedy10/10
Fighter Fredy vs. Jason8/10
guest jason VS freddy
Dances Good!!10/10
guest Kvalitní crossover8/10
kuest Jde to
Blade Blade
Jason hodnoceni
guest výborné
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (20)