Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 6°C, 23 online
TV 12:16:46

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[1]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
15139x
Přidáno:
21.03.2002
Autor:
ReWegar
 

Duchové Marsu - Ghosts Of Mars

John Carpenter¨s Ghosts Of Mars / Duchové Marsu

Film se odehrává v roce 2176 na planetě MARS která má už 640 000 obyvatel „měla“

Skupina policajtů má přivést důlním vlakem chlápka Jamese Williamse as Zpustlík, za bestiální vyvraždění skupiny horníků. Jak už to bývá není to pravda protože za lubem to mají samozřejmě duchové marsu které náhodou pustily z jejich hrobu díky důlním pracím Začínají se objevovat jiné velice zajímavé skutečnosti, které postupně vedou o záchranu holého života.

Tak to byla stručná charakteristika tohoto filmu a nyní k jiné než příběhové stránce i když možná k té také.

Jeden ze záběrů z prvních minut filmu.

Tak toto je skupina těch neposedlých duchy Marsu (pouze dočasně)

Film by se dal zařadit do dvou kategorií SCI-FI a HORROR, protože zde najdete dost děsivých záběru proto předem upozornění:

Varování před epilepsií

Čtěte, prosím, před kouknutím na tento film.

Někteří lidé jsou náchylní k epileptickým záchvatům nebo ztrátě vědomí, jsou-li v každodenním životě vystaveni určitým typům hrůzostrašně vypadajícím záběrům. (viz film Kanibalové)

Takoví lidé mohou dostat záchvat během koukání na tyto filmy. Může k tomu dojít, dokonce i když osoba dosud žádný lékařský záznam o epilepsii neměla ani epilepsií nikdy netrpěla.

Jestliže se u vás nebo u kohokoliv z vaší rodiny někdy vyskytly při pozorování hororových filmů symptomy spojované s epilepsií (záchvaty či ztráta vědomí), poraďte se před shlédnutím tohoto filmu se svým lékařem.

Vyskytnou-li se u vás některé z následujících příznaků: závratě, pozměněné vidění, cukání očí nebo svalů, ztráta vědomí, dezorientace, bezděčné pohyby nebo křeče, okamžitě přestaňte koukat na film a obraťte se na svého lékaře.

Tak toto je vůdce těch na špatné straně

Jen jim to pořádně nandej

Ne ne doufám že to neberete vážně, tento film není tak šílený jen je poněkud překvapivý.

Bohužel tento film patří do tzv. B třídy tedy ne moc super, ale má jednu inovaci (novinku poznámka autora) a ta je. Koukáte na film a nastane scéna kdy se třeba dvě postavy rozdělují a jak to bývá kamera, střih následuje jednoho a s ním se odehrávají další minuty až se zase sejdou nebo něco jiného za nějakou dobu a Vy si mezitím tedy alespoň já domýšlím co děla ten kterého kamera nenásledovala. Tady přichází ta inovace: Děj je tvořen časovými smyčkami něco jako když záběr začíná někým kdo právě povídá o minulosti a obraz se pomalu přejde do obrázkového vyprávění. Tady však hned nepoznáte že jste se vrátily o 10 minut filmu nazpátek i když je záběr naprosto identický s tím před 10ti minutami, ale s tím rozdílem že tentokrát kamera, střih následuje toho druhého co šek kdoví kam. Tento systém samozřejmě kouskuje děj a také prodlužuje film, ale myslím že je to dobrý nápad.

Jeden z těch větších záběrů

Tak toto je ten důlní vláček

Jinak dále tento film trpí neduhy nízkorozpočtovích filmů to se projevuje jak na exteriérech tak na interiérech (film se odehrává pořád na stejných místech) a další věc není tam moc lidí i když ta horda zabijáků je početná (ale v jednom záběru jich moc neuvidíte tak 10-15).

Speciální efekty jsou celkem dobré pokud si jich všimnete, ale jak sem napsal nic moc nečekejte je to nízkorozpočtový film i když jich tam je celkem dost a některé jsou dobré. No sami uvidíte pokud se rozhodnete na tento film podívat.

Hudba u tohoto filmu celkem vystihuje nádech hororu nečekejte žádný orchestr, ale spíše propracovanou elektronickou hudbu až metál s nádechem techniky a děsu

Technické údaje filmu:

Scénář: John Carpenter‘s

Název filmu: Ghosts Of Mars / Duchové MarsuV hlavních rolích: Ice Cube as Zpustlík

Natasha Henstridge as Melanie BallardVe vedlejších rolích: Jason Statham as Jericho Butler

Pam Grier as Helena Braddock

Clea Duvall as Bashira Kincaid

Joanna Cassidy as Whitlock

Richard Cetrone as Big Daddy Mars

Rosemary Forsyth as Inquisitor

Liam Waite as Michael Descanco

Duane Davis as Uno

Lobo Sebastian as Dos

Rodney A. Grant as Tres

Atd...

Pokud jste se dostaly až sem jsem rád že jste si mojí recenzi přečetli a napište pokud budete mít nějaké připomínky jelikož je toto moje první recenze na film.

Adresa znírewegar@post.cz

Autor: ReWegar 21.03.2002Hrají: Ice Cube, Natasha Henstridge
Délka: 93minut

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
acidofil RE: duchové marzu
lloo duchové marzu
guest gfh7/10
ReWegar Cryspy
kosťa Duchove Marzu
Salieri_77 ?
Cryspy Celkem dobrá akcička
acidofil Zajimavy
ReWegar dikec
Charles Točna Žádná nýmandka
Stan-Marsh chyby
Stan-Marsh re Natasha
Charles Točna Natasha
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (13)