Dneska je neděle, 23.06.2024, svátek má Zdeňka, venku je 16°C, 52 online
TV 01:12:55

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2001
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[5]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
20576x
Přidáno:
11.05.2001
Autor:
smeti
 

Dračí doupě - Dungeon And Dragons

P A R E N T A L

ADVISORY

EXPLICIT LYRICS

Goombo, kámo odpusť mi těch pár vulgárnějších výrazů prosím. Bez nich by totiž tahle recenze nevyzněla tak jak bych to chtěl. Když někdo hodlá natočit film na motivy, počítačové hry nebo comixu, dopadá to různorodě, někdy hůře někdy lépe,ale v případě Dračího doupěte, zkurvili autoři co mohli. Nejen, že naprosto pošlapali fantasy legendu, ale přetvořili ji do kopy sraček Být autory původní hry Dračí doupě, přinejmenším zažaluji tvůrce tohoto filmu.

Nejhorší na tom všem je, to odporné vykrádání nespočtu různých filmů. Základ příběhu je vystavěn z části na Star Wars:Episode1, mladá císařka se snaží sjednat mír a chránit své občany, a parta neohroženců ji v tom pomáhá. Další podobnost s filmy jako Indiana Jones a Mumie je také velmi značná. Zlý a mocný čaroděj se hodlá zmocnit žezla kterým bude moci ovládat rudé draky a tím získá gigantickou moc nad vším, jeho věrný sluha Damodar mu v tom má pomoci. Jenže to kouzelníček nebude mít tak jednoduché, dva zloději spolu s trpaslíkem a mladou kouzelnicí mu šlohnou mapu která ho má dovést k onomu žezlu a vlastně zbytek filmu se jen tyto dva znepřátelené tábory bijí o tu zasranou mapu. Původní Dračí doupě  s tímto dílkem společného maximálně tak trpaslíka se sekyrkou a rudýmy vousy, Elfku s dlouhýma ušima kterou naši hrdinové cestou sbalí (nebo spíš ona je) a těch pár draků a možná nějaké ty kouzelníky. Když už jsem u těch draků, tak na první pohled i tříleté dítě pozná, že jsou děláni na počítači, což by zas tak nevadilo kdyby nebyli tak hrozně rozanimovaní. Když se na scéně oběví první drak, vypadá to jako když si z Vás tvůrci filmu dělají prdel, tak komickou příšeru jste neviděli, obzvlášt ve filmu kde by měli draci působit hrůzostrašným a gigantickým dojmem. Narozdíl od toho na Vás působí jako nafetované přerostlé krysy.

Dost už, ale o příběhu, pojdmě se věnovat hereckým výkonům. Hlavní hrdinové jsou jak vystřiženi z nějakého sit-comu a filmové scény by se hodili spíše do nějaké telenovely, než do fantasy filmu. No ono to vlastně jako fantasy film vůbec nepůsobí, nehledě na to, že nese název kultovní fantasy hry. Dračí doupě je komedie, je to zasraná komedie okořeněná milostným příběhem beverlyhills90210like zasazená do rádoby fantasy prostředí, které by mělo být temné, ponuré a brutální, ale je neustále světlo, krev neteče a postavy působí tak legračně, že bych se nedivil kdyby tento film byla parodie na Barbara Conana nebo Rudou Sonju. Oboum těmto filmům vytvořeným někdy v 80 letech šlape Dračí doupě na paty a přirovnat by se dal tak k celovečerní Xeně což je i pro ni urážkou.

Zárukou kvality pro mě byl fakt, že roli zlého čaroděje ztvárnil Jeremy Irons, jenže Jeremy tak hrozně přehrává až to není hezké, vypadá jako když se nemůže vysrat a tlačí ze sebe maximum, jeho obličej je rudý, potí se a ještě navíc si šlape na jazyk. Tímto filmem jsem jak by řekla moje sousedka naprosto zhnusenej, je to ta nejtypičtější amerciká sračka, slátanina všech slátanin. Ty milionkrát dokola omílané scény, zabití jednoho člena party, pomsta, následné obviňování druhých, očekávané milostné vzplanutí mezi dvěma hlavnímy hrdiny, a závěrečná idylka......a nasrat!!!

Abych nebyl tak kritický, Dračí doupě má i pár světlých stránek, například když zlý čaroděj vyvolá démona aby zneškodnil mladou císařku, nějak se mu to nezdaří a místo démona vyvolá perverzní prase které análně mladou vládkyni znásilní, no alespoň to tak vypadalo a já se vesele bavil. Ale ne tak dobře jako tři německé občanky které seděly vedle mne Ty tento film naprosto uchvátil, při milostných scénách se jim z očí řinuly slzy, při vraždění nevinných si zakrévaly obličeje a chytaly za srdce, a když zahynul hlavní záporák nadšeně tleskaly a pokřikovaly "ja..ja ..ausgezeichnet"

Hodnocení: Abych to shrnul a napsal něco závěrem....za žádnou cenu na tento film nechodtě pokud máte rádi Dračí doupě tak jak ho znáte. V opačném případě uvidíte Princeznu ze mlejna v americkém kabátě.Režie: Courtney Solomon
Hrají: Jeremy Irons, Justin Whalin, Marlon Wayans, Zoe McLellan, Thora Birch, Bruce Payne, Kristen Wilson

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest KRITIK1/10
guest hdv
Snowman47 Strašné
guest Magor ten kluk
guest Názor většiny diváku1/10
guest blééééééééé
Katka Magyk10/10
guest RE: Dobrý....
guest Dobrý....8/10
clerick[sk] aaa
guest ričí10/10
Judge_Dredd myslím, že nejsem jedinej, kdo od toho čekal něco jinýho
guest RE: GOOMBO, Ty kreténe!!!
Carodej na 24. Je to uplne vadny, nestoji za cteni, jakej manik to psal
Magic k
Sarren Dračí Doupě
ferda šukám
Cingischan Směšná kritika
acidofil RE: GOOMBO, Ty kreténe!!!
Cryspy GOOMBO, Ty kreténe!!!
Cryspy KURVA SRAČKA!!!!!
Risan Hmm...
Irena hezky ale drsny
guest RE: Prilis kriticky, kritik
TK prekrasna kravina
Lamb Opravdu humus
guest Hruza tohle se nepodoba drdu
olbass hruza
grasshopper Bohužel je tomu tak
Stan-Marsh ach jo
dustMan jak může tohle někdo nazvat fantasy
dustman ach jo
acidofil no no...
Goomba Prilis kriticky, kritik
acidofil Elektrika, atd..
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (35)