Dneska je pondělí, 20.03.2023, svátek má Světlana, venku je 16°C, 246 online
TV 16:39:35

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2007
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[4]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
10024x
Přidáno:
14.12.2007
Autor:
Chen
 

Divočáci - Wild Hogs

obal

Když se zamyslím, tak v poslední době jsem se u žádné komedie extra dobře nepobavil. Valí se na nás spíše parodie pochybných kvalit nebo teenagerovské filmy, kde musí stříkat sperma po litrech, což mě moc nerozesměje. Ale naštěstí se čas od času objeví kousek, který si vystačí se starým dobrý situačním humorem. Divočáci jsou takoví. Sice se nedočkáte žádného pseudointelektuálního humoru, ale současně nedojde na scény ve kterých figuruje nějaká tělesná tekutina nebo lejno. Divočáci jsou příjemná oddechová záležitost, které se daří velmi slušně pobavit, často rozesmát a trapných momentů je tu minimálně. A dokonce ani ve finále nedojde na přehnaně sentimentální moment (i když to tak bude vypadat).

Dějová linka na kterou je navázáno plno povedených gagů není nějak zajímavá. Workholický zubař Doug (Tim Allen), nešikovný Dudley (William H. Macy), instalatér pod pantoflem Bobby (Martin Lawrence) a právník, který přišel o veškeré peníze i o manželství Woody (John Travolta) jsou muži středního věku, kteří si volný čas zpestřují tím, že jako motorkářský „gang“ Divočáci projíždějí městem na svých mašinách. Ovšem Woody, který nutně potřebuje změnu navrhne, že by se mohli vydat na týdenní výlet, rovná silnice, silný stroj a jen oni, čtyři chlapi. Doug se sice brání, ale nakonec, když už ho přesvědčuje i jeho žena Kelly (Jill Hennessy) souhlasí.

Jenže on takový obyčejný výlet skrývá mnohá nebezpečí. Začneme tím, že Dudley je pravděpodobně jeden z nejméně šikovných lidí, kteří usedli na motorku. Když ho nesrazí cedule u silnice, tak vjede do balíků slámy nebo mu ujede mašina. Upřímně řečeno, říkal jsem si, že jestli bude všech humor v tomto „držkopádném“ duchu, tak moc nadšený budu. Ale naštěstí se tak nestalo. Máme tu i fungující slovní humor (i když nečekejte, že půjde o hlubokomyslné poznámky skryté mezi řádky). Ale upřímně řečeno, i většina nehod, které se ústřední čtveřici přihodí je vcelku úsměvná a málokdy je trapná.

Hlavními protivníky ústřední čtveřice bude skutečný motorkářský gang vedený správně „slizkým“ Jackem (Ray Liotta). Woody má totiž lví podíl a tom, že vyletí do vzduchu oblíbená putyka těchto drsňáků a oni to nehodlají nechat jen tak.

Scény, ve kterých Woody vysvětluje, proč po nich vlastně ti potetovaní týpci jdou jsou opravdu povedené. Já osobně jsem se od srdce zasmál několikrát. A jen v několika málo případech mi přišel nějaký gag vyslovně trapný. Některé se sice občas v trošku obměněné formě opakují, ale pokud to shrnu, tak Divočáci disponují množstvím fungujících humorných momentů, které pobaví.

Milým překvapením je, že Divočáci se ani nesnaží nějak přehnaně moralizovat. Sice vám naznačí, že trošku pokročilejší věk neznamená konec života a nebo, že člověk potřebuje pravé přátele, ale není vám to vnucováno tak, že by vás to nakonec obtěžovalo. A další velmi sympatická věc je, že ani konec není sentimentální až na půdu. Sice je trošku emocionálnější než zbytek filmu, ale režisér Walt Becker ho rozsekne pár gagy, aby to nebylo tak přehnaně vážné.

Divočáci jsou příjemnou nenáročnou komedií, která nemá problémy s tím pobavit. Občas se nevyhne nějakému klišé, ale ve finále mohu klidně prohlásit, že jsem se u filmu dostatečně nasmál, abych ho prohlásil za dobrou komedii. Není bezchybný, ani originální, ale je zábavný a to je pro mě směrodatné.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Walt Becker
Hrají: Tim Allen, John Travolta, Martin Lawrence, William H. Macy, Ray Liotta, Marisa Tomei, Kevin Durand, M. C. Gainey, Jill Hennessy, Dominic Janes

Copyright © 2000-2023 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest soundtrack
Dita Divočáci6/10
gidgogne Wild hogs sou best10/10
HonzaMudrak RE: Americké komedie s Travoltou a vůbe nemusím7/10
reznor RE: Americké komedie s Travoltou a vůbe nemusím
guest Americké komedie s Travoltou a vůbe nemusím1/10
guest in
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (7)