Dneska je pondělí, 22.04.2024, svátek má Evženie, venku je 1°C, 23 online
TV 23:32:02

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
11287x
Přidáno:
23.02.2009
Autor:
Chen
 

Cesta do středu Země – Journey to the Center of the Earth

obal

Jules Verne už před mnoha lety dobrodružství o cestě do středu Země popisoval, svět ve světě, místo, které skýtá neuvěřitelná tajemství, to je něco, v co rád věří, každý kdo má dobrodružné srdce. Kdo z nás nedoufá v to, že se jednou stane něco, co změní jeho stereotypní život v dobrodružství, které budou popisovat děti vašich dětí svým vnoučatům.

Ale teď už se na knihy příliš nehraje, omladina více ocení dvouhodinový film, než něco, co má 600 stránek a museli by to číst dva měsíce. Naštěstí dnešní technologie jsou na takové úrovni, že nevadí, že místo toho, abyste si u čtení slovy tvořili představu toho, co se děje díky vlastní fantasii, spolehnete se na představivost filmařů.

Cesta do středu Země byla natáčena pro kina, která podporují technologii 3D, a přestože jsem film zhlédl na DVD pouze na standardní obrazovce, zvládnu si představit, jaká to musela být na stříbrném plátně bomba.

Očekávatelně ale je to na DVD jen poloviční zážitek, plno scén není na ploché obrazovce tak atmosférických jako ve 3D a z Cesty do středu Země se tak stává jen lehce nadprůměrná rodinná podívaná, která není špatná, ale nezanechá ve vás žádný hlubší dojem.

Hlavním hrdinou je profesor Trevor Anderson (znovu až po strop charismatický Brendan Fraser), kterému byl na pár dní svěřen jeho pubertální synovec Sean (Josh Hutcherson). Ani jeden z toho není extra nadšený, ale rozhodně si nejdou po krku, jak by se dalo čekat. Navíc, jejich vztah zocelí, když Trevor vyčte v knize, která patřila jeho ztracenému bratrovi (a Seanově otci) Maxovi (Jean Michael Paré) pár údajů, které mu naznačí, kde by se mohl postrádaný vědec nacházet.

Dvojice se tedy vydává na Island, kde si najdou průvodkyni v podobě krásné Hannah (Anita Briem). Společně se shodou náhod dostanou na místo, v jehož existenci by věřil málokdo z nás.

Od chvíle, kdy začne jejich putování po ztraceném světě, se dočkáte mnoha dynamických scén jako jízdy na důlních vozících, setkání s fosforeskujícím ptactvem, boj s obřími masožravými květinami, útěk před dinosaurem atd. atd., jeden akční moment střídá druhý a v těchto chvílích znovu a znovu zalitujete, že vaše televize nepodporuje technologii 3D.

Vysloveně bije do očí, že tohle je točeno proto, abyste měli pocit, že se toho, co se děje můžete přímo účastnit, dotknout. Ale ať máte doma televizi úhlopříčky 20 cm nebo plazmu 109 cm, budete cítit, že filmu něco chybí.

To samozřejmě není chyba Cesty do středu Země. Ale současně je pravdou, že pokud si odmyslíme tolikrát propíranou podporu 3D, pak se nám z titulu vyklube jen lehký nadprůměr. Jestli tedy máte šanci, doporučuji rychle nasadit legendární červeno-modré brýle a mazat do kina.

Naštěstí zatímco akční scény si užijete doma jen na půl, příjemné herecké výkony naplno. Ústřední trojice je sympatická, fandíte jí a jejich charaktery jsou načrtnuty tak, aby Vám byli všichni sympatičtí. Brendanovi Fraserovi prostě dobrodružné filmy jdou a opět to dokazuje.

Cesta do středu Země trošku pokulhává, co se týče triků, které nejsou úplně prvoligové, ale s ohledem na skromný 60-ti milionový rozpočet vymlátili grafici ze svých počítačů, co se dalo.

Hodnocení 6/10 platí pro sledování filmu doma, pokud si hodláte užít zážitek v kině, pak si dva bodíky přičtěte. Tentokráte se hraje na efekt a v kině to funguje, doma stěží

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Eric Breving
Hrají: Brendan Fraser, Josh Hutcherson, Anita Briem, Seth Meyers, Jean Michael Paré, Jane Wheeler, Frank Fontaine

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
Acid111 názor
guest anča
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (2)