Dneska je pondělí, 27.05.2024, svátek má Valdemar, venku je 17°C, 68 online
TV 08:33:35

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2004
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Hodnocení čtenáři[8]:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
18076x
Přidáno:
19.04.2005
Autor:
Chen
 

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

obal

Je to jen pár týdnů od doby, kdy Bridget Jones (Renée Zellweger) v roztomilých spoďárech skočila do náruče upjatému Marku Darcymu (Colin Firth). A vypadá to, že sympatická baculatá hrdinka se dočkala muže svých snů. Jenže, kdyby tomu tak bylo, nedočkali bychom se druhého dílu. Bridget se bude muset vypořádat nejen s vychrtlou slečnou, která se točí kolem jejího prince, ale také s Danielem Cleaverem (Hugh Grant). Spolu se totiž vydají do Thajska natočit reportáž.

Deník Bridget Jonesové byl příjemnou komedií, na které bylo znát, že se na její tvorbě podíleli především angličtí tvůrci. Pokračování je sice také zábavné, ale na můj vkus se stylově příliš blíží americké tvorbě. Tím ztrácí část svého kouzla a unikátnosti. Bridget Jonesová: S rozumem v koncích je bezesporu filmem nadprůměrným, ale s ohledem na první díl ztrácí. Zatímco v Deníku byla hlavní hrdinka uvěřitelně nešikovná žena, která řešila všední problémy (tedy, pokud se za ní dá považovat modrá provázková polévka) v pokračování se z ní stává klasické komediální „střevo“. Některé eskapády Bridget sice stylově připomenou, ty které si diváci tolik oblíbili v původním titulu, ale scénář očividně ústřední postavu násilně tlačí do situací, ve kterých se z ní stává nemehlo nad nemehla. Kromě toho je zde i spoustu odkazů na gagy z Deníku Bridget Jonesové. Některé vyvolají nostalgický úsměv na rtech, jiné zase donutí říci si: „To už tu přece bylo“.

Hlavní herecké hvězdy se naštěstí vrátily, což filmu očividně prospívá. Ústřední trojice Zellweger, Firth a Grant jsou hlavním tahákem celého filmu a nikdo ze zmíněných obvykle neuklouzne a předvádí svůj komediální potenciál. Vysokou kvalitu (stejně jako v prvním díle) si drží i soundtrack, který nabízí obvyklou porci kvalitního popu a R´n´B od známých i méně známých (ale talentovaných) hudebníků.

Jsem z Bridget Jonesové: S rozumem v koncích trošku rozpačitý. Jde o povedenou komedii, která může směle konkurovat většině titulů ze svého žánru. Ale ze souboje s prvním dílem vychází jako očividný poražený. Chybí jí to hlavní z toho, co Deník Bridget Jonesové přinesl – vtipné, ale uvěřitelné gagy, nešikovná, ale sympatická hrdinka. Bridget Jonesová: S rozumem v koních totiž nabízí vtipné, ale přehnané gagy a sympatickou hrdinku, která je nešikovná až moc. Příběh jako takový není špatný. Některé jeho momenty si s reálnými událostmi nezadají, ale další, jakoby by sem ani nepatřily. Není jich mnoho, ale je jich dost, aby ubraly celému filmu na individualitě a strčily ho do vod standardních komedií.

Nerad bych, aby to vyznělo, že jsem se u Bridget Jonesové: S rozumem v koncích nebavil. Bavil, ale ne tak dobře, jako u prvního dílu. Zklamalo mě právě to, že si uchoval méně toho, co se tak líbilo na původním titulu. To samo o sobě je tou největší chybou jakou projekt má. Je škoda, že se tvůrci rozhodli experimentovat a nezůstali u původního stylu. Tak jim můžeme připočítat body za odvahu, ale současně odečíst za kvalitu snímku. Kdybych to přeháněl, mohl bych prohlásit, že Bridget Jonesová: S rozumem v koncích je parodií na první díl.

Proč byste měli film vidět?
  1. Protože je často opravdu vtipný.
  2. Protože má sympatické herecké obsazení.
  3. Protože se vám určitě líbil první díl.
Co se nemusí líbit každému?
  1. To, že se prvnímu dílu nevyrovná.
  2. To, že se až příliš blíží standardní komediální tvorbě.
  3. To, že Bridget už není sympaticky nešikovná, ale už jen nešikovná.


Režie: Beeban Kidron
Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant, Gemma Jones, Jim Broadbent, James Faulkner, Celia Imrie, Dominic McHale, Donald Douglas, Shirley Dixon, Jacinda Barrett, Sally Phillips, James Calais, Shirley Henderson, Lucy Robins, David Verrey

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
guest kikina to jméno mé10/10
guest Dotaz
Dita Bridget 26/10
guest teska
filousecek Dvojka4/10
guest komentář
guest Já...
Lucy007 RE: ...
fay ...4/10
morhuun Bridget 2, jedno velký fiasko4/10
Arwy_Kraft Bridget
Kuba ZVZ2/10
Tyna Videla jsem oba dva dily2/10
bitchbozi vetsi picoviny snad neni...
guest bhnb
Julyetty BOMBA10/10
DeathGirl :D
marcetta :)
guest bdget
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (19)