Dneska je neděle, 25.02.2024, svátek má Liliana, venku je 7°C, 34 online
TV 12:47:08

Informace o recenzi

Žánr
Rok
2008
Hodnocení autorem:
star star star star star star star star star star
Čtenářů:
12652x
Přidáno:
25.03.2009
Autor:
Chen
 

Bratři z donucení – Step Brothers

obal

Will Ferrell platil za jednoho z nejlépe placených komiků. Ale ani on se nevyvaroval několika uklouznutím. Někteří mu nemohou přijít na jméno za Moji krásnou čarodějku, jiní například za Poloprofesionála (jeden z mála filmů, které jsem nevydržel sledovat do konce). Ale filmem Bratři z donucení si u mnoha spravil reputaci.

Námět není originální hlavní dějovou kostrou, ale tím jak je pojmut. Dospělý Dale (John C. Reilly), žije u svého otce doktora Roberta Dobacka (Richard Jenkins). A náhoda tomu chce, aby se seznámil s pohlednou Nancy (Mary Steenburgen). Ta má ovšem také dospělého potomka, který s ní sdílí domácnost. Jmenuje se Brennan (Will Ferrell).

I když Dale a Brennan mají mnoho společného (mimochodem vypadají jako dvojčata), například oba se zrovna neženou do práce, tak se samozřejmě ze začátku nesnáší. A tady to začíná, dva čtyřicátníci, kteří se chovají jako malí rozmazlení spratci, to je samo o sobě něco. Musí se nechat, že tvůrci asi mají bohaté zkušenosti s dětmi, protože podobné hádky a provokace probíhaly asi u každého, kdo má sourozence. I když občas jde o poněkud drsnější metody, ke kterým by se většina z nás neuchýlila (i když na ně někdy měla chuť) – například, když se jeden snaží pohřbít druhého na zahradě.

Další věcí je, že se oba vztekají jako malí spratci a zahráli na to výbornou, uberte jim třicet let, šedesát kilo a jako byste viděli sousedovic syna, který se rozčiluje, protože mu máma nechce koupit nějakou hračku.

Děj se vyvíjí očekávatelným směrem, i když si z počátku jdou oba pánové po krku, tak se z nich za chvíli stanou nejlepší kamarádi (dokonce si hledají i společnou práci). Ale idylka se nekoná, jejich rodiče se (i jejich vinou) rozejdou. A to pánové nemohou dovolit.

Nejvíce gagů je vystavěno na tom, že se dva maníci v letech a s pár kily na víc chovají jako malé děti a překvapivě to v drtivé většině času nepůsobí vůbec trapně. Právě naopak, několikrát se opravdu (hlavně díky herectví obou představitelů hlavních rolí) pořádně nasmějete. Utrhávají pro sebe také většinu pozornosti, ale objevují se zde i další postavy, které nenechají Vaši bránici v klidu. Například Brennanův arogantní bratr Derek (Adam Scott), který prodává vrtulníky a vyhýbá se cukrům (a podle obou hlavních hrdinů je pěkný … dosaďte si hanlivé označení pro mužský pohlavní úd) nebo jeho nymfomanská manželka Alice (Kathryn Hahn).

Bratři z donucení sice nejsou přehnaně nechutní (až na jednu scénku s varlaty), ale pro konzervativní duše také nejsou, protože se tu nejde daleko pro nějaké to pěkně šťavnaté slůvko. Ale jsou většinu užity trefně, takže snad ani škarohlídové překousnou pár vulgárních termínů pravděpodobně z italštiny.

Chce to pár minut, než si zvyknete na obhroublejší a trošku bizarní humor, kterým jsou Bratři z donucení prošpikováni, ale jestli se Vám to povede, tak budete spokojeni a hodně dobře se pobavíte. Nutno ale pamatovat na to, že není pro každého, pro někoho je to možná až moc. Ale hádám, že takových lidí nebude tolik.

Osobně mohu Bratry z donucení doporučit, je mi jasné, že se ozve pár těch, kteří budou hlásat, že je to nebetyčná kr.vovina a svým způsobem je, ale otázkou je, jestli je to míněné dobře nebo špatně. V mém případě dobře.

Podívejte se na video upoutávku!


Režie: Adam McKay
Hrají: Will Ferrell, John C. Reilly, Mary Steenburgen, Richard Jenkins, Adam Scott, Kathryn Hahn, Andrea Savage, Lurie Poston

Copyright © 2000-2024 teenage.cz. ISSN 1213-9564. Jakékoliv šíření toho článku, nebo jeho částí (zvláště pak na BLOGY) je bez souhlasu autora zakázáno!!!

TIP: Viděli jste i Vy tento film? Podělte se v komentářích o Váš názor a přidejte vlastní bodové hodnocení!


 

Přidej i ty svuj názor!
MrDandyy hmm
 přidat komentář Přidat komentář  zobrazit všechny komentáře Vypsat všechny (1)